Zespół Marcina Krawczaka, studenta informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zaprojektował grę dla osób niepełnosprawnych. Gra ma łatwą nawigację, uproszczoną kolorystykę i ma szansę ukazać się w wersji na Androida oraz iOS. Obecnie trwa zbiórka funduszy na realizację projektu.

Gra Mafia: Settle in Chicago jest mobilną platformówką. Jej stylistyka jest wzorowana na czarno- białych filmach o gangsterach oraz grach 8-bitowych. Akcja dzieje się w Chicago w latach 60. Diego, główny bohater, musi poradzić sobie z gangiem, który opanował miasto. Do dyspozycji ma pełen arsenał broni.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. materiały prasowe

- Jesteśmy grupą młodych osób pełnych pasji i determinacji. Chcemy pomagać innym i zmieniać to, co zmienić możemy na lepsze. Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką – podkreśla Marcin Krawczak, inicjator projektu.

A co o grze sądzą niepełnosprawni? - Pomysł jest bardzo dobry, gdyż na rynku jest bardzo mało gier mobilnych, które byłyby przyjazne manualnie dla osób z niepełnosprawnościami. Wiem, co mówię, bo sama jestem osobą z niepełnosprawnością manualną, a bardzo lubię grać i jak do tej pory nie znalazłam gry mobilnej, która by spełniała moje oczekiwania – podkreśla Ola Korzeniewska.

Autorzy gry Mafia: Settle in Chicago potrzebują 12 000 zł, aby zrealizować projekt. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem platformy Polak Potrafi. Dla wpłacających przewidziane są nagrody.

fot. pexels.com

Komentarze (0)