Czeski neobank Octobank szykuje się do wejścia na polski rynek

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Czeski neobank Octobank szykuje się do wejścia na polski rynek

Udostępnij:

Octobank z siedzibą w Czechach wprowadza platformę, która koncentruje się na obsłudze e-sklepów. Fintech zapowiedział, że po wystartowaniu na rodzimym rynku będzie chciał podbić Rumunię, Polskę i Węgry.

Octobank poinformował na swoim blogu, że stworzył plan freemium dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP), e-sklepom i handlowcom zarejestrowanym w Czechach. Rozwiązanie będzie dostępne za pośrednictwem strony lub aplikacji dostępnej zarówno na Androida jak i iOS.

Oferta Octobank obejmuje konta Iban dla firm, karty debetowe, narzędzia do zarządzania transakcjami oraz płatności cykliczne, fakturowanie i usługi płacowe. W opcji premium dostępne są dodatkowe konta Iban w walutach lokalnych, ubezpieczenia, mikropożyczki i narzędzia do akceptacji płatności. 

– Octobank jest odpowiedzią na potrzeby małych i średnich firm, aby mogły one łatwo, szybko i bezpiecznie korzystać z rozwiązań do obsługi ich biznesów, a także mieć wszystkie te rozwiązania połączone w jednym środowisku, co skutkuje bardziej wydajnym i tańszym sposobem prowadzenia firmy – skomentował Bogdan Atanasiu, założyciel i dyrektor generalny Octobank.

Octobank konkurentem polskiego ZEN

Jak słusznie zauważył serwis cashless.pl wejście Octobanku na polski rynek będzie oznaczało pojawienie się silnego konkurenta dla naszego fintechu ZEN. Przypomnijmy, że ZEN w październiku zeszłego roku wypuścił na rynek usługi rachunków płatniczych, płatności internetowych, przelewów i wymiany walut w wersji beta. Podobnie jak Octobank ZEN między innymi oferuje obsługę płatności online dla firm z branży e-commerce.

W przeciwieństwie do Octobanku polski ZEN miał zdecydowanie mocniejszy start. Fintech oficjalnie ogłosił swój start 25 listopada 2020 roku (miesiąc po wypuszczeniu wersji beta) i od razu poinformował, że rusza w 32 krajach Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Litwa). Może więc nie ma się o co martwić?