Czy dinozaury potrafią współpracować z mamutami? Opowiadają Tomasz Plata (Autenti) i Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski)

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Czy dinozaury potrafią współpracować z mamutami? Opowiadają Tomasz Plata (Autenti) i Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski)

Udostępnij:

Tomasz Plata z Autenti i Grzegorz Pawlicki z PKO Banku Polskiego opowiadają o współpracy banku z Autenti, idei paperless i drodze do współpracy banku ze startupem – ścieżce, która z jednej strony może być długa i wyboista, ale z drugiej prowadzi do wdrożenia i wspólnych korzyści.

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Rozwiązanie oferowane przez firmę wpisuje się w idea depapieryzacji w organizacjach. Wartość rynku popisów elektronicznych, na którym działa Autenti, wyniosła w 2016 rok ponad 621 milionów dolarów, a do 2025 roku przekroczy 4,98 mld dolarów.

Raport „Startup the Bank”

„Startup the Bank” to najnowszy raport o startupach, których rozwiązania zmieniają polską bankowość. Jak wynika z badania, nie trzeba być tradycyjnym fintechem, aby zostać partnerem technologicznym banku, a po udanym pilotażu 7 na 10 firm kontynuuje współpracę. W raporcie, zrealizowanym wspólnie przez PKO Bank Polski oraz partnerów, przebadanych zostało 100 firm z obszaru fintech.

W dobie transformacji cyfrowej, szczególnie w obliczu wyzwań jakie postawiła przed nami sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie, adaptowanie innowacyjnych technologii stało się kluczową umiejętnością dla wielu firm. Nakłady na rozwój innowacji w polskiej bankowości od 2016 r. rosną średniorocznie o 14,5 proc., a według ostatnich badań NBP w 2018 r. wyniosły 1,6 mld złotych. Znaczna część rozwiązań wypracowywana jest przez banki wspólnie z partnerami technologicznymi.

Raport możesz bezpłatnie pobrać ze strony www.startupthebank.com.

Pełną wersję wywiadu z Tomaszem Platą i Grzegorzem Pawlickim możesz wysłuchać za pośrednictwem Spotify.

Tutaj znajdziesz pozostałe wywiady wideo z cyklu:

  1. Jak włamać się do banku? Maja Schaefer (Chatbotize) i Hubert Guzera (PlaceMe) opowiadają o współpracy startupów z korporacjami
  2. Fabryka startupów. Tomasz Rudolf opowiada, jak The Heart buduje biznesy
  3. Startupy, które zmieniają polską bankowość. Wywiad z Joanną Misiewicz i Przemkiem Kondraciukiem (PKO Bank Polski)