Czy masz ręcznik Startup Sauny?

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

W zeszła sobotę odbyła się Warszawska Rozgrzewka przed Startup Sauna. Spośród wszystkich zgłoszeń do konkursu wybrano kilkanaście projektów, które miały możliwość zaprezentowania się przed jury z Finlandii

W zeszła sobotę 24.09.2011 odbyła się Warszawska Rozgrzewka (Warsaw Warup) przed Startup Sauna. Spośród wszystkich zgłoszeń do konkursu wybrano kilkanaście projektów, które miały możliwość zaprezentowania się przed jury z Finlandii.

Ostatecznie przed Finami pokazało się 13 projektów. Każdy z uczestników miał 3 minuty na prezentację, a później chwilę na odpowiedzi na pytania publiczności. O wygranej zdecydowały jednak indywidualne sesje z każdym z trenerów, dzięki którym goście z Finlandii mogli wyłonić najlepsze ich zdaniem projekty.

Zwycięzcą został projekt IMGN.it, który pozwala na tworzenie scen 3D na podstawie zrobionych zdjęć. Wyróżniania otrzymały również NeptunIDE i Game Disrupt. Projekty otrzymały upominki w postaci ręczników i polewaczek do kamieni (akcesoria niezbędne w saunie), zaś dla IMGN.it otworzyły się drzwi do dalszego etapu konkursu.

Mimo że projekty, które przedstawiły się w czasie prezentacji miały dość wysoki poziom, to jednak same prezentacje w większości przypadków wymagały doszlifowania. Można było zauważyć, że nie wszyscy wiedzieli jak zarazić swoją ideą innych. Najpewniej był to efekt tremy i konieczności przeprowadzenia prezentacji w języku angielskim. Była to jednak lekcja, z której, mamy nadzieję, wszyscy coś wynieśli.

Na szczególną uwagę zasługuje miejsce i organizacja eventu. Warszawska Rozgrzewka odbyła się na 12 piętrze nowoczesnego biurowca Zebra Tower z inspirującym widokiem na Warszawę, a organizatorzy wykazali się pełnym profesjonalizmem w planowaniu i kontrolowaniu harmonogramu imprezy.

Za organizacje imprezy odpowiadał Kamil Bargiel (SentiOne) oraz AIP Seed Capital i HardGamma Ventures.