Czysta3.vc inwestuje w CloudOval – platformę do zarządzania chmurą hybrydową

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Czysta3.vc inwestuje w CloudOval – platformę do zarządzania chmurą hybrydową

Udostępnij:

CloudOval jest platformą do zarządzania hybrydowym środowiskiem chmurowym. Jej twórcy właśnie zamknęli rundę finansowania, którą przeprowadził fundusz Czysta3.vc. Warunki transakcji nie są znane.

CloudOval to producent oprogramowania służącego do zarządzania hybrydową chmurą obliczeniową. Aplikacja CloudOval pozawala użytkownikom zarządzać z jednego miejsca chmurami obliczeniowymi wykonanymi w różnych technologiach (VMWare, Oracle, OpenStack), wspiera procesy związane z zarządzaniem środowiskami chmurowymi oraz wspomaga rozliczanie wykorzystania chmury obliczeniowej poprzez dedykowany moduł billingowy.

– CloudOval daje użytkownikom wolność wyboru pomiędzy chmurą publiczną i prywatną, jak również powoduje, że użytkownik nie uzależnia się ani od vendora konkretnej technologii, ani od dostawcy konkretnej chmury publicznej – mówi Adam Dyszkowski, założyciel i członek zarządu CloudOval.

Mimo że nie znamy warunków transakcji, wiemy dlaczego Czysta3.VC zainwestowała w CloudOval. Szymon Janiak, partner zarządzający i współzałożyciel funduszu, wyjaśnił, że chodzi o uniwersalność rozwiązania. Technologia oferowana przez startup może być stosowana bez względu na branżę oraz w dowolnym regionie geograficznym.