Deekit pomoże zdalnym zespołom w tworzeniu rysunków

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Wspólne tworzenie koncepcji kreatywnych, projektów graficznych i rysunków będzie prostsze. Wszystko za sprawą interaktywnej platformy, dzięki której zespoły będą mogły współpracować online. Dowiedz się jak działa Deekit, narzędzie stworzone przez byłego pracownika Skype.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Rysuj, zmieniaj i dziel się

Deekit jest wirtualnym oprogramowaniem, którego podstawowym narzędziem jest tablica umożliwiająca tworzenie szkiców. Za pomocą Deekit możemy kreować niesamowite rzeczy, do czego potrzebujemy urządzenia mobilnego i dostępu do aplikacji. Ważną funkcją programu jest opcja wspólnej edycji online powstałych na „płótnie” projektów. Dzięki temu cały zespół ma wpływ na kształt klarującego  się pomysłu.

Twórcom Deekit przyświecała idea, aby stworzyć prostą i użyteczną aplikację. Pomysłodawcą programu do wspólnego tworzenia szkiców jest Asko Tamm, który wcześniej przez siedem lat współpracował ze Skype. Zespół widząc na rynku brak multimedialnych narzędzi do pracy na odległość, postanowił zmienić nudne korzystnie z notatek i stworzył Deekit. Myśl przewodnia przedsiębiorstwa to „Zobacz wszystko”.

Bo liczy się prostota

 Chcą rozpocząć prace z Deekit nie musimy nigdzie się rejestrować wystarczy, że posiadamy konto na Facebooku, albo Google – to z nich będziemy korzystać pracując nad projektem. Producent, oprócz podstawowej możliwości rysowania, dał użytkownikom dostęp do gotowych layoutów, które swobodnie mogą edytować. Ponadto, oprogramowanie może być pomocne przy wypełnianiu szablonów Lean Canvas i analizie SWOT.

Udogodnieniem dla użytkowników może być również funkcja zapamiętywania tych narzędzi, których najczęściej używamy, a następnie proponowanie pokrewnych. Mimo że Deekit nie czyta w naszych myślach to szybko uczy się naszych zachowań, by później je rozpoznawać. Stworzone przez byłych inżynierów Skype’a oprogramowanie znajdzie zastosowanie w pracy projektantów, freelancerów, czy agencji kreatywnych.