Digital Gateways i AIS Gateway zostały uznane za startupy z najwyższym poziomem bezpieczeństwa

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Digital Gateways i AIS Gateway zostały uznane za startupy z najwyższym poziomem bezpieczeństwa

Udostępnij:

Dwa warszawskie FinTechy, Digital Gateways oraz AIS Gateway otrzymały certyfikację ISO/IEC 27001. Potwierdzają tym samym, wobec swoich partnerów, najwyższy poziom bezpieczeństwa informacji i ochrony danych swoich klientów. Dla młodych firm, które dynamicznie rozwijają swoją działalność, certyfikacja ta jest kluczowa dla zyskania zaufania klientów i partnerów i utrzymania ich lojalności.

Digital Gateways i AIS Gateway, to FinTechy stworzone w fabryce startupów The Heart. Oferują kompleksowy onboarding klientów indywidualnych i biznesowych wraz z podpisami elektronicznymi oraz weryfikację finansową klientów w oparciu o open banking. Rozwiązania, które dostarczają wykraczają poza standardową weryfikację tożsamości i pozwalają firmom na przeprowadzenie pełnego procesu sprzedażowego zdalnie i zainicjowania relacji z nimi bez wizyty w placówce, nawet w przypadku skomplikowanych produktów gdzie potrzebna jest ocena wiarygodności klienta końcowego.

Czym jest certyfikat ISO/IEC 27001 i dlaczego jest ważny dla startupów?

Jest to międzynarodowa norma standaryzująca systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji, określająca wymagania zarządzania informacjami i systemami informatycznymi. Jest potwierdzeniem, że praktyki zarządzania bezpieczeństwem są starannie opracowane i stosowane w celu minimalizacji ryzyka oraz ochrony poufności, integralności i dostępności informacji. Dzięki tej certyfikacji, startupy są w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie w sektorach, gdzie wymogi regulacyjne są szczególnie surowe.

– Certyfikacja ISO/IEC 27001 stanowi dowód zobowiązania Digital Gateways i AIS Gateway do przestrzegania najbardziej rygorystycznych standardów branżowych. Jest to także wyraz gotowości do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w sektorach regulowanych. Jako Digital Gateways i AIS Gateway doceniamy wagę bezpieczeństwa informacji i zdajemy sobie sprawę, że nasze działania mają wpływ na zaufanie naszych klientów, dlatego przeszliśmy audyt certyfikujący ISO – wyjaśnia Krzysztof Biernacki, CEO, Digital Gateways, oraz VP Strategy, AIS Gateway.

Bezpieczeństwo danych klientów na pierwszym miejscu

Usługa kompleksowego onboardingu klientów indywidualnych i firmowych, którą świadczy Digital Gateways, opiera się o weryfikację poprzez dokumenty i dane bankowe, a także analizę w bazach zewnętrznych oraz e-podpis dokumentów. Dodatkowo wszędzie tam gdzie, niezbędna jest weryfikacja wiarygodności finansowej klienta usługa onboardingu może być rozszerzona o weryfikacje na bazie open bankingu, którą gwarantuje AIS Gateway.

Dla Digital Gateways i AIS Gateway atestacja zgodności usług z normą ISO/IEC 27001 jest ważnym krokiem w rozwoju firm i umacnia ich pozycji na rynku. Startupy niejednokrotnie udowadniały, że ich innowacyjne rozwiązania znajdują zastosowanie w bankach, firmach telekomunikacyjnych, wśród ubezpieczycieli czy u agentów rozliczeniowych.

Obie spółki dynamicznie się rozwijają. Digital Gateways zintegrował swoje usługi z aplikacją mObywatel 2.0 oraz wprowadził dla Allianz Polska całkowicie cyfrowy proces zawierania polisy na życie. Zaś spółka córka AIS Gateway wdrożyła proces weryfikacji wiarygodności finansowej przy wydawaniu telefonów komórkowych online w Polkomtel.

 

Fintech OROVERA otrzymał finansowanie od SPINAKER alfa

Fintech Tilta pozyskał 4 mln euro. Wśród inwestorów ffVC

Kanadyjska spółka przejmuje polski fintech Braight