Do eGabinetu wchodzi były szef Revolut Karol Sadaj: startup kontynuuje kierunek na europejską ekspansję

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Do eGabinetu wchodzi były szef Revolut Karol Sadaj: startup kontynuuje kierunek na europejską ekspansję

Udostępnij:

Kolejne strategiczne kroki w działającym w branży medycznej startupie eGabinet. Do rady nadzorczej spółki, tworzącej wielofunkcyjne oprogramowania do zarządzania klinikami, dołączył właśnie Karol Sadaj, znany z pracy dla takich firm jak Uber, Revolut czy Aion Bank. Sadaj wesprze polski startup w obszarze wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Spółka z końcem 2023 roku pozyskała 2 miliony złotych finansowania od aniołów biznesu.

Pomóc przy ekspansji

Spółka, która niespełna dwa miesiące temu zamknęła swoją drugą rundę finansowania, skupia się na rozszerzeniu funkcjonalności swojego oprogramowania i ugruntowaniu pozycji na krajowym rynku, a także przygotowaniu do międzynarodowej ekspansji. Właśnie w tych działaniach, ma pomóc nowy członek rady nadzorczej eGabinet – Karol Sadaj, który wnosi do spółki doświadczenie pozyskiwane w trakcie pracy dla takich firm jak Revolut, Uber czy Aion Bank.

– Karol cechuje się nieszablonowym podejściem do biznesu, co w połączeniu z jego wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju i ekspansji firm, będzie dla nas nieocenionym wsparciem. Liczę, że nasza współpraca pozwoli na wprowadzenie szeregu nowych atrakcyjnych produktów i globalny rozwój eGabinet.  Co więcej, Karol jest przede wszystkim świetnym człowiekiem i partnerem do rozmowy, który nie boi się wyzwań i pozornie szalonych pomysłów. Właśnie dlatego, jestem zdania, że wniesie znaczącą wartość w realizacji naszych planów- komentuje Piotr Strychalski, CEO eGabinet.

Karol Sadaj swoje doświadczenie budował jako szef marketingu Ubera w Polsce w latach 2016-2018. Następnie jako Country Manager wprowadził na polski rynek markę Revolut, odpowiadając za rozwój firmy i skalując liczbę użytkowników z 40 tysięcy do ponad miliona w niespełna rok. W ostatnich latach odpowiadał za strategię rozwoju działalności Aion Banku, gdzie pełnił funkcję Country Head Poland, a także angażuje się w ekosystem startupowy, wspierając swoją wiedzą i doświadczenie najbardziej perspektywiczne projekty.

Potencjał branży medtech

Od dłuższego czasu mocno przyglądam się branży medtech, dostrzegając w niej ogromny potencjał, a eGabinet jest jednym z mocniej wyróżniających się graczy na tym rynku. Piotr i jego zespół mają świetny model biznesowy, przynoszący obecnie już regularne przychody oraz są w momencie przed logarytmicznym wzrostem, czyli w chwili gdzie moje doświadczenie i wiedza mogą być realną wartością i pomóc spółce osiągać ambitne cele. Moim zdaniem, eGabinet ma ogromną szansę, w perspektywie najbliższych kilku lat, stać się liderem rynku oprogramowania medycznego w Europie, do czego będziemy wspólnie dążyć – komentuje Karol Sadaj.

Powstały w alternatywie do tradycyjnej rejestracji telefonicznej, startup eGabinet oferuje rozwiązania do zarządzania placówkami medycznymi oraz dokumentacją pacjentów. Oprogramowanie, wykorzystujące technologię chmurową, oferuje dostęp do danych dotyczących placówki, jak i historii medycznej pacjenta z dowolnego urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu szyfrowania oraz bezpieczeństwa.

Spółka tylko w ciągu ostatniego roku podwoiła liczbę lekarzy korzystających z ich rozwiązania, a ilość obsłużonych wizyt wzrosła w tym okresie o ponad 40%.

Czytaj także: