Dobiega końca XII edycja Akademii Energii. Poznamy najciekawsze projekty dla branży energetycznej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dobiega końca XII edycja Akademii Energii. Poznamy najciekawsze projekty dla branży energetycznej

Udostępnij:

Dobiega końca XII edycja Akademii Energii. Za nami wiele inspirujących spotkań, rozmów, warsztatów i wykładów. Już 9 listopada 2023 roku odbędzie się uroczysty finał projektu, na którym zostaną zaprezentowane wyniki prac Uczestników i Uczestniczek.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji programu były skomplikowane związki energetyki globalnej i lokalnej. Wydarzenia geopolityczne ostatnich lat pokazują nam istotę bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach. Myśląc globalnie nie można jednak zapominać o lokalności i zabezpieczeniu naszych interesów. Globalność i lokalność można rozumieć na wiele sposobów, a jednocześnie myśląc o jednym nigdy nie możemy zapominać o drugim. Uczestnicy Akademii Energii wraz z ekspertami podczas serii zajęć spróbowali zbadać zależności sterujące powiązaniem globalnego rynku z sytuacją w Polsce.

Już na początku swojej przygody z Akademią, przyszli Alumni zostali podzieleni na cztery grupy do pracy nad case study. Problemy w nich zawarte zostały zaproponowane przez firmy partnerskie: BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego i Polenergia S.A. – partnerów strategicznych XII edycji, Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o. o. – partnera złotego i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – wieloletniego partnera Akademii. Podczas finału zaprezentowane zostaną wyniki dwumiesięcznej pracy grup nad rozwiązaniami danych problemów. Zwycięska grupa może być oczywiście tylko jedna, a o sprawiedliwą ocenę zadba jury, w którego skład będą wchodzić przedstawiciele firm partnerskich.

Finał Akademii uświetnią także przemówienia ekspertów związanych z energetyką, a publiczność będzie miała okazję wziąć udział w quizie wiedzy. Zwycięzcy wiedzowej zabawy zostaną nagrodzeni upominkami. Uroczysta gala to także niezaprzeczalna okazja do wymiany informacji i nawiązania kontaktów między Uczestnikami, Alumnami oraz Partnerami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w uroczystości!

Finał XII edycji programu Akademia Energii odbędzie się już 9 listopada 2023 r., o godzinie 18:30, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prosimy o potwierdzenie obecności do 4 listopada 2023 roku na adres [email protected].

 

Przeczytaj również:

Sztuczna inteligencja może zautomatyzować ponad jedną trzecią czasu pracy w przemyśle

Ruszyła XII edycja Akademii Energii. Do zdobycia płatny staż!