Docplanner przejmuje niemieckiego konkurenta. Jameda od teraz staje się częścią polskiego startupu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Docplanner przejmuje niemieckiego konkurenta. Jameda od teraz staje się częścią polskiego startupu

Udostępnij:

Docplanner przejmuje jameda, czyli największą platformę cyfrowych usług medycznych z siedzibą w Monachium, należąca wcześniej do Hubert Burda Media. Jameda współpracuje z 20.000 lekarzy, a serwis odwiedza 8 milionów pacjentów. Dla Docplannera oznacza to znaczący wzrost bazy klientów i pacjentów.

Jameda po przejęciu przez Docplannera

W ramach przejęcia Docplanner zainwestuje znaczny kapitał i specjalistyczną wiedzę w firmę jameda i skupi się na szybkim rozwoju zespołów sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. Docplanner ma duże ambicje wobec rynku niemieckiego, dlatego zamierza zwiększyć zatrudnienie o 200 osób oraz zainwestować ponad ćwierć miliarda euro w ciągu najbliższych 2-3 lat. Docplanner planuje również optymalizację dostarczanych rozwiązań poprzez połączenie najlepszych elementów każdej z platform.

Obecne przejęcie jest pierwszym od dłuższego czasu znaczącym wejściem Docplannera na nowy rynek. Ostatnie miało miejsce w 2017 roku, wówczas spółka rozpoczęła działalność w Brazylii i Meksyku, pod marką Doctoralia. Właściciel ZnanyLekarz, poza statusem lidera na rodzimym rynku, posiada również mocną pozycję rynkową we Włoszech, Hiszpanii oraz w Turcji. To daje Docplannerowi największy zasięg geograficzny w przestrzeni cyfrowej opieki zdrowotnej na świecie. Po przejęciu jamedy Docplanner będzie działał na rynkach, które generują ponad 50% wszystkich wydatków na opiekę zdrowotną w Europie i 84% wydatków w Ameryce Łacińskiej.

Kolejna akwizycja

– Jesteśmy dumni, że do naszych działań włącza się zespół jameda, który otwiera nam swoje drzwi do lekarzy i pacjentów na rynku niemieckim. Wierzymy, że doświadczenie i pasja zespołu niemieckiego w połączeniu z globalną wiedzą wpłyną znacząco na to, w jakim świecie i w jakiej rzeczywistości wszyscy będziemy podejmować decyzje dotyczące najważniejszego aspektu naszego życia – zdrowia – mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.

Pełne przejęcie jamedy, które nastąpi 1 stycznia 2022 roku, jest kolejnym krokiem w strategii rozwoju Docplanner w skali globalnej. W ramach globalnej ekspansji firma może się pochwalić zarówno solidnym wzrostem organicznym jak i udanymi akwizycjami, TuoTempo we Włoszech (2019), Doctoralia w Hiszpanii (2016) i Eniyihekim (obecnie Doktortakvimi) w Turcji (2014). Poza tym Docplanner jest pierwszym polskim startupem z tytułem jednorożca.