DocPlanner przejmuje włoski serwis dentystyczny. Tamtejszy rynek medyczny jest dwukrotnie większy niż polski

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

DocPlanner, międzynarodowy odpowiednik ZnanegoLekarza, wkracza do Włoch. Spółka zarządzana przez Mariusza Gralewskiego przejęła Mydenstista, serwis łączący pacjentów z dentystami. Oferta platformy zostanie wkrótce poszerzona o kolejne specjalizacje.

DocPlanner rozwija się we Włoszech

Kiedy w październiku rozmawialiśmy z Mariuszem Gralewski, prezesem ZnanegoLekarza, o globalnych aspiracjach DocPlannera (międzynarodowy odpowiednik ZnanegoLekarza), ten poinformował nas, że serwis łączący pacjentów z lekarzami wkrótce pojawi się we Włoszech. Gralewski nie kazał nam długo na to czekać, bo jak się okazuje DocPlanner przejął właśnie Mydentista, platformę służącą do umawiania wizyt u dentystów.

Włoski serwis odwiedza co miesiąc dwieście tysięcy internautów, którzy spośród pięciu tysięcy specjalistów mogą wybrać tego, któremu powierzą opiekę, póki co jedynie, nad stanem swojego uzębienia. Ale jak zapowiada prezes ZnanegoLekarza, oferta Mydentista zostanie niebawem poszerzona, dzięki czemu pacjenci będą mogli także dostać się do innych specjalistów i na łamach serwisu wydać opinię o przebiegu wizyty.

300 tysięcy lekarzy we Włoszech, w Polsce o połowę mniej 

Mariusz Gralewski wyjaśnia, że za powodzenie projektu we Włoszech będzie odpowiedzialny zespół stacjonujący w biurze w Rzymie. Zarządza nim Luca Puccioni, Country Manager DocPlannera we Włoszech, który dotychczas za naszą zachodnią granicą czuwał na rozwojem takich firm jak: HomeAway i Groupon. Przedsiębiorca przekonuje, jak czytamy w informacji prasowej, że tamtejszy rynek usług medycznych online nie jest jeszcze odpowiednio zagospodarowany, dlatego model działania ZnanegoLekarza, który sprawdził się w Polsce, najprawdopodobniej równie skutecznie będzie funkcjonować za granicą.

We Włoszech ten segment jest ponad dwukrotnie większy niż na naszym rynku. Pacjenci tam mogą umówić się na wizytę u mniej-więcej trzystu tysięcy lekarzy, z czego aż połowa przyjmuje chorych w prywatnych gabinetach. Dla porównania w Polsce mamy około stu dwudziestu tysięcy specjalistów, a większość z nich możemy odwiedzić w państwowych placówkach. Istnieje więc szansa, że wkrótce baza lekarzy zrzeszonych w DocPlannerze wzrośnie o kilka tysięcy.

Turcja, teraz Włochy, a wkrótce Chile

Póki co serwis stworzony przez Polaków funkcjonuje w dwudziestu pięciu krajach i udostępnia informacje o około jednym milionie lekarzy. Miesięcznie odwiedza go łącznie ponad osiem milionów użytkowników z całego świata. Niedawno, bo pod koniec lipca ubiegłego roku, DocPlanner pojawił się także w Turcji, gdzie przejął lokalny portal Eniyihekim. Globalne aspiracje Gralewskiego sięgają znacznie dalej, a przedsiębiorca zamierza rozwijać projekt w Chile.