Doradcy do spraw robotyki przeciwstawiają się zamknięciom fabryk za pomocą wirtualnej rzeczywistości

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Doradcy do spraw robotyki przeciwstawiają się zamknięciom fabryk za pomocą wirtualnej rzeczywistości

Udostępnij:

VR daje branży konsultingowej wyjście z kryzysu spowodowanego koronawirusem. Doradcy do spraw automatyzacji procesów odwiedzają teraz fabryki wirtualnie by kontynuować biznes jak zwykle i uniknąć spowolnienia automatyzacji w sektorze produkcyjnym.

Kryzys COVID-19 ogranicza starania przemysłu, aby prowadzić biznes we współpracy z innymi. Fabryki są albo zamknięte dla odwiedzających lub całkowicie nieczynne.

Aby rozwiązać ten problem, niektóre firmy poszukują alternatywnych sposobów, by kontynuować współpracę. Jedną z tych firm jest Gain&Co, grupa niezależnych doradców do spraw robotyki i automatyki, dla której często niezbędne jest odwiedzanie fabryk osobiście.

Doradcy rozpoczynają przeprowadzanie wizyt w fabrykach z domów, używając zestawów wirtualnej rzeczywistości (VR). Na miejscu pracownik produkcji wyświetla na żywo przekaz wideo z fabryki za pomocą kamery 360°. Powstał nowy sposób wykonywania pracy:

– Nasza praca jest zależna od fizycznej obecności na terenie firmy produkcyjnej, której w danym momencie pomagamy automatyzować procesy – mówi CEO Gain& Co, SørenPeters  – Bez tych wirtualnych odwiedzin nie bylibyśmy w stanie pomagać firmom realizować ich celów automatyzacji – co jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek.

Trudny okres przejściowy, aby zastąpić osobiste wizyty

Zdaniem Petersa, prowadzenie biznesu podczas kryzysu COVID-19 jest niemałym wyzwaniem, ponieważ konsultanci są przyzwyczajeni do postępowania z klientami osobiście, w szczególności w sektorze przemysłowym. Dostosowywanie się do nowej rzeczywistości bez fizycznej obecności w fabrykach zajmuje trochę czasu.

Doradca do spraw robotyki musi na przykład sprawdzić zakłady produkcyjne, które mają zostać zautomatyzowane. Zadanie to wymaga wizualnej inspekcji nie tylko samych maszyn, ale również ich otoczenia.

– W naszej codziennej pracy musimy rozglądać się naokoło i badać przestrzenie z wielu punktów widzenia. To normalne, że klienci mogą przeoczyć obszary o znaczącym potencjale automatyzacji, więc pomagamy im spoglądać na miejsca, których sami nie wskazują mówi inżynier robotyki i doradca w Gain& Co, MikkelViager, dodając: – Nie mielibyśmy tej możliwości używając tradycyjnych rozmów wideo. Zadanie to wymaga wideo 360 stopni abyśmy mogli pracować efektywnie.

Przełom w technologii VR tworzy nowe sposoby pracy

Kiedy spotkania osobiste stają się niemożliwe, popyt na technologie i współpracę wzrasta. Chociaż wirtualna rzeczywistość (VR) nie jest nowym wynalazkiem, limity techniczne powstrzymały tę technologię przed bardziej rozpowszechnionym przyjęciem.

– Wiele rozwiązań VR wiąże się z długim czasem oczekiwania pomiędzy nadawcą i odbiorcą. Sprawia to, że efektywna współpraca w czasie rzeczywistym staje się trudna – mówi MikkelViager.

Poszukiwania działającej technologii poprowadziły Duńskich doradców aż do USA, by nawiązać współpracę z Imeve – firmą zapoczątkowaną przez grupę inżynierów Nokii. Imeve stworzyło rozwiązanie, które odpowiada oczekiwaniom profesjonalistów z Gain& Co.

– Gdy coraz więcej firm i krajów ogranicza lub zawiesza podróże, przedsiębiorstwa na całym świecie są zmuszone poszukiwać zdalnych rozwiązań. Platformy do wideokonferencji, takie jak Skype lub Zoom, mogą zastąpić spotkania biznesowe, ale dotąd nie było substytutów dla spotkań zależnych od lokalizacji, takich jak oprowadzanie po terenie firmy, inspekcje terenu, lub szkoleń związanych z konkretnym miejscem np. na terenie produkcji – twierdzi CEO Imeve, DevonCopley – Używanie AVATOUR, aby odwiedzić lokalizację oddaloną o tysiące kilometrów wydaje się bardziej zbliżona do wizyty osobiście niż wideokonferencja.

Wirtualne wizyty pomagają w napędzaniu biznesu

Kilka innych firm również przygotowuje się do wirtualnych wizyt w fabrykach. Jedną z nich jest producent turbin wiatrowych Siemens Gamesa, który ma nadzieję wkrótce zautomatyzować produkcję wśród globalnych zakładów produkcyjnych.

– Jest dla nas niezbędne, aby utrzymywać stały poziom produkcji i kontynuować nasze wysiłki, aby ją zautomatyzować, niezależnie od kryzysu spowodowanego koronawirusem. Dlatego jest to bardzo ważne, aby dostępne były rozwiązania takie jak wirtualne wizyty w fabrykach, które zarówno pomogą nam w napędzaniu biznesu, jak i zmniejszą ryzyko infekcji – mówi dyrektor globalnego oddziału oprzyrządowania w Siemens Gamesa, Claus Lindberg Nielsen.