Dwayne Johnson i Dany Garcia inwestują w Acorns

Dodane: 27.08.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Aktor Dwayne Johnson i jego partner biznesowy Dany Garcia stali się strategicznymi inwestorami popularnej aplikacji inwestycyjnej Acorns. Partnerstwo obejmuje kilka nowych programów Acorns, które zachęcają rodziny do rozpoczęcia inwestycji w celu zabezpieczenia finansowej przyszłości swoich dzieci. Kwota inwestycji nie została ujawniona.
Johnson i Garcia są współzałożycielami Seven Bucks Companies, wieloplatformowego przedsiębiorstwa, którego mottem jest to, że sukces przychodzi poprzez pasję i ciężką pracę. W 1995 roku, w wieku zaledwie 22 lat, Johnson został wyrzucony z Canadian Football League, a w kieszeni zostało mu tylko 7 dolarów. To właśnie w tym kluczowym momencie postanowił obrać nowy kurs w swoim życiu. Johnson stał się globalną ikoną rozrywki, przedsiębiorczości. Jest współzałożycielem Seven Bucks Companies. 

Garcia, córka kubańskich imigrantów, w podobny sposób doceniła filozofię biznesu. Widząc, że jej ojciec, aby zapewnić rodzinie byt, zmuszony jest pracować na kilka etatów, wiedziała że jej przyszłość będzie wyglądała inaczej. Pracując sumiennie od 12 roku życia, dotarła do sektora finansowego. Rozpoczynając wczesną karierę jako dyrektor w Merrill Lynch, doskonaliła swoją wiedzę na temat narzędzi finansowych, zanim założyła własną prywatną firmę. Dziś poza tym, że jest współzałożycielką Seven Bucks Companies, Garcia jest również założycielką, dyrektorem generalnym i przewodniczącą spółek Garcia i TGC Management.

7 dolarów tygodniowo

Jeden z programów, które oferuje Acorns zachęca rodziców, aby od urodzenia swojego dziecka odkładały na jego przyszłość 7 dolarów tygodniowo. Według firmy odkładając taką kwotę każdego tygodnia od pierwszych dni dziecka, biorąc pod uwagę średnio 8 proc. roczny zwrot, gdy dziecko będzie miało 65 lat, na jego koncie może znaleźć się 807,986 dolarów. Co może zapewnić mu finansowo bezpieczną emeryturę. Dwayne Johnson, który w 1995 roku był bezrobotny, a w kieszeni miał właśnie 7 dolarów, uważa że jest to bardzo rozsądny program. 

– Inwestując w Acorns dajemy możliwość każdej rodzinie na otworzenie konta Acorns Early, które umożliwia rozpoczęcie inwestowania od 7 dolarów. Mam nadzieję, że zainspirujemy ludzi do wzięcia odpowiedzialności za swoją przyszłość finansową, niezależnie od przeszłości czy obecnej sytuacji. Prawda jest taka, że nie ma znaczenia, ile masz w kieszeni, kiedy zaczynasz. Razem z Acorns możemy dążyć do tego, aby oszczędzanie dla następnego pokolenia było rzeczywistością dla wszystkich – powiedział cytowany przez serwis prnewswire.com, Dwayne Johnson.

Gwiazdy inwestują

Aktorzy, wokaliści, znani sportowcy, celebryci. Coraz częściej słyszymy, że osoby, które znamy z ekranów i kolorowej prasy inwestują w różnego rodzaju biznesy. I słusznie, w końcu kariera w show biznesie nie trwa wiecznie i trzeba w jakiś sposób zabezpieczyć swoją przyszłość. Inwestycja w firmy technologiczne wydaje się być dobrym pomysłem w takim przypadku.

Jednym ze znanych aktorów, który od 2011 roku bardzo mocno udziela się jako inwestor, jest Leonardo DiCaprio. Wśród firm, w które zainwestował do tej pory znajdziemy między innymi: Hippeas (startup, który produkuje ekologiczne i niskokaloryczne przekąski), LoveTheWild (startup zajmuje się hodowlą i sprzedażą świeżych owoców morza), Qloo (startup stworzył narzędzie do badania i porównywania potrzeb różnych grup), RUNA (producent ekologicznych napojów) czy Diamond Foundry (spółka, która wytwarza diamenty). 

Inną znaną aktorką, która zajęła się inwestowaniem jest Jessica Alba. Artystka założyła firmę The Honest Company, która dostarcza ekologiczne produkty dla najmłodszych. W 2017 roku firma została wyceniona na blisko dwa miliardy dolarów. Ta historia jest o tyle ciekawa, że Alba kiedy planowała założyć własny biznes spotkała się z falą krytyki ze strony swoich bliskich. Mówiono jej, że jest aktorką i nie zna się na biznesie. Jak widać, jednak zna. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem