Robert Lewandowski zainwestował w polskiego producenta gier Movie Games

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Robert Lewandowski zainwestował w polskiego producenta gier Movie Games

Udostępnij:

Robert Lewandowski podpisał umowę inwestycyjną z polskim producentem i wydawcą gier komputerowych Movie Games. Piłkarz będzie nie tylko udziałowcem w nowopowstałej spółce, ale również konsultantem merytorycznym w obszarze gier sportowych.
Movie Games to spółka notowana na warszawskiej giełdzie. W związku z zapowiedzianą inwestycją zostanie powołana do życia nowa spółka, której udziałowcem, wsparciem merytorycznym oraz wizerunkowym będzie Robert Lewandowski. Na ten moment nie ujawniono wartości inwestycji. Dla Movie Games będzie to pierwsze doświadczenie w zakresie tworzenia gier sportowych. Mimo silnej konkurencji, przedstawiciele firmy wierzą, że na rynku jest jeszcze miejsce na mniejsze gry np. futbolowe. 

– Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi – powiedział w komunikacie Robert Lewandowski.

– Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial The Last Dance, który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców – powiedział Filip Szklarzewski, współzałożyciel oraz prezes planowanej spółki, która do września dołączy do grona innych podmiotów z grupy Movie Games.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością nawiązania tej współpracy. Piłkarskie doświadczenie Roberta będzie bezcenne przy produkcji gier sportowych. Jako niezaprzeczalnie jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, pomoże nam nie tylko w realny sposób przedstawić świat sportu, ale także odwzorować prawdziwe emocje panujące za kurtyną samej rozgrywki – dodał Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Inwestycje Lewandowskiego

Robert Lewandowski od kilku lat inwestuje w różne obszary biznesu. Movie Games nie jest jedynym projektem gamingowym, którym zainteresował się sportowiec. W czerwcu 2016 roku informowaliśmy o tym, że piłkarz, we współpracy z firmą Fuero Games, stworzył mobilną grę zręcznościową o nazwie Lewandowski Euro Star 2016

Jednak gaming to nie jedyna przestrzeń, która interesuje się Lewandowski. Wśród jego licznych inwestycji znajdziemy również projekty gastronomiczne. Pod koniec zeszłego roku sportowiec poinformował, że planuje otworzyć własną restaurację. Lokal będzie znajdował się na warszawskiej Woli w Browarach Warszawskich, będzie zajmował aż cztery piętra, a jego wystrój będzie nawiązywał do sportu. Otwarcie knajpy ma nastąpić w październiku tego roku. 

Jeszcze inną branżą, którą zainteresował się Zawodnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski, są media. W 2017 roku piłkarz wraz z Group One otworzył dom mediowy RL Media, który zajął się między innymi wizerunkiem Lewandowskich. Tu warto dodać, że żona sportowca, Anna Lewandowska również udziela się biznesowo, między innymi stworzyła aplikację webową Diet by Ann za pośrednictwem której użytkownicy mogą otrzymać indywidualną dietę. 

Jak widać Lewandowski to już od dawna nie tylko wybitny sportowiec ale również seryjny inwestor. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem