Takie możliwości zapewni udział w tegorocznym Dniu Wynalazków, organizowanym przez INTECH PK.
To kolejna, trzecia już, edycja tego wydarzenia, którego głównym celem jest upowszechnienie nowatorskich, opracowanych przez naukowe środowisko rozwiązań oraz podniesienie poziomu współpracy między środowiskiem innowatorów, funduszami inwestycyjnymi i innymi instytucjami zaangażowanymi w proces komercjalizacji. Dzień Wynalazków rozpocznie się od zaprezentowania starannie wybranych przez ekspertów zespołu INTECH PK projektów, wpisujących się w tegoroczny temat przewodni: bezpieczeństwo i zdrowie. Bardzo skrupulatnie selekcjonujemy napływające do nas zgłoszenia. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy tych twórców, którzy w najciekawszy i przełomowy sposób podeszli do tematów, które mogą mieć zastosowanie w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja bezpiecznych leków czy zielona chemia – wyjaśnia wiceprezes INTECH PK Krzysztof Oleksy, koordynujący proces wyboru wynalazców.
W tym roku chcemy jeszcze mocniej wesprzeć politechnicznych wynalazców w poszukiwaniu partnera biznesowego. W programie Dnia Wynalazków znalazł się speed dating, podczas którego twórcy nowych rozwiązań będą mogli bezpośrednio porozmawiać z funduszami inwestycyjnymi czy firmami, które są zainteresowane wykorzystaniem prezentowanych wynalazków w swojej codziennej działalności – opowiada prezes INTECH PK, Izabela Paluch. By zapewnić taką możliwość, zespół INTECH PK zaprosił do udziału m.in. fundusze YouNick oraz Innoventure, a także przedsiębiorstwa aktywnie poszukujące nowych rozwiązań, mających zwiększyć ich poziom konkurencyjności na rynku.
Ciekawie zapowiada się także panel dyskusyjny „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł”. Biorący w nim udział inwestorzy oraz eksperci branżowi będą analizować przydatność dostępnych rozwiązań, mających pomóc wynalazcom we wprowadzeniu swoich pomysłów na rynek lub zyskaniu dla nich biznesowego wsparcia.
Zbliżający się Dzień Wynalazków ma więc bardzo praktyczny charakter. Powinien wziąć w nim udział każdy, kto na poważnie myśli o skomercjalizowaniu swojego wynalazku lub przymierzający się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, opartej o innowacyjny produkt lub usługę.
Udział w Dniu Wynalazków jest bezpłatny – wystarczy wcześniejsza rejestracja na stronie: http://dw2017.evenea.pl, gdzie odnaleźć można także szczegółowe informacje na temat wydarzenia.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są: YouNick oraz Innoventure. Patronat honorowy nad Dniem Wynalazków objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rektor Politechniki Krakowskiej i Urząd Patentowy RP.
fot. pexels.com