edrone pozyskał nowych inwestorów – Atmos Ventures oraz Müller Medien

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

edrone

Udostępnij:

edrone, system CRM zaprojektowany dla e-commerce ogłosił kolejną rundę finansowania i zwiększenie wyceny spółki o 100% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wzrost przychodów i liczby inżynierów

Dwa lata temu edrone pozyskał swojego pierwszego inwestora w wysokości 2,5 miliona dolarów oraz grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o wartości 2,8 miliona dolarów, łącznie w wysokości 5,3 miliona dolarów. Po 18 miesiącach od poprzedniej inwestycji firma osiągnęła 4,4 miliona dolarów powtarzalnych rocznych przychodów i podwoiła tempo wzrostu. Kolejnym krokiem stało się pozyskanie nowych inwestorów – Atmos Ventures oraz Müller Medien. Funduszy skoncentrowanych na inwestycjach w szybko rosnące spółki, posiadających w swoim portfelu takie spółki jak Booksy, Inframedica czy Molecule.one.

Poza wzrostem przychodów i rozwoju biznesu na kluczowych rynkach, spółka podwoiła liczbę inżynierów. Szczególnie w najważniejszym dla siebie obszarze związanym z przetwarzaniem języka naturalnego. Stworzyli oni pierwszego na rynku narzędzie wspierające interfejs głosowy w sklepach internetowych nie wymagającego pracy programistów. Środki z obecnej inwestycji pozwolą na dalszy rozwój technologii głosowej (Voice Commerce) i wprowadzenie produktu na rynek, a także dalszą ekspansję na zagranicznych rynkach.

– Przez ostatnie 18 miesięcy podwoiliśmy liczbę klientów na rynku międzynarodowym, szczególnie w Brazylii i regionie CEE. Wierzę, że to dobry czas, by wzmocnić swoją pozycję na tych rynkach i uzyskać środki na kolejne inwestycje. Zamierzamy kontynuować rozwój rozwiązań dla e-commerce umożliwiających dokonywanie zapytań głosowo. Jesteśmy pionierami konwersacyjnego interfejsu głosowego, a nasi eksperci od sztucznej inteligencji rozwijają technologię opartą o swobodne zapytania głosowe, która zrewolucjonizuje zakupy w sklepach online – mówi Michał Blak, CEO edrone.

edrone działa na rynku od 2016 roku. Po 4 latach bootstrappingu firma osiągnęła poziom 100 tysięcy dolarów MRR i pozyskała zewnętrznego inwestora – węgierski VC PortfoLion. W maju 2022 roku uzyskano 4,4 miliona $ ARR i wzrost o 70% w porównaniu do roku poprzedniego.

Michael Amtmann, Chief Investment Officer z Mueller Medien: Inwestycja w sprzedaż online jest obecnie warunkiem niezbędnym dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Wierzymy, że rynek MŚP potrzebuje dopasowanego do niego rozwiązania, które zwiększa sprzedaż i rentowność tych biznesów, dlatego cieszymy się, że mamy edrone w naszym portfelu inwestycyjnym.

Nowi inwestorzy

Atmos Venture Capital wspiera innowacyjne zespoły, które pracują nad przełomowymi rozwiązaniami technologicznymi. Misją firmy jest inwestowanie w organizacje, które przyczyniają się do rozwiązywania najtrudniejszych problemów świata dzięki połączeniu wiedzy z danych i innowacyjnych, pionierskich technologii.

Sami Moughrabie, Partner Zarządzający w Atmos, będzie również wspierał edrone we wdrażaniu strategii biznesowej i wykorzystania nowoczesnej technologii.

Mueller Medien to rodzinny koncern medialny, podzielony na pięć działów: Directory, Broadcast, Print Media, Book i New Business. Dział New Business koncentruje się na rozwiązaniach online marketingu, produktach SaaS i platformach handlowych dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw. Mueller Medien jest głównym udziałowcem firm e-commerce, takich jak: pepper media N.V., solute GmbH. Dodatkowo jest inwestorem w Booksy, Booking Kit i Infermedica.