Preply wchodzi na kolejny rynek. Po udanych startach na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Polsce przyszedł czas na zupełnie nowe rynki. Od stycznia 2016 platforma jest dostępna, w pełni zlokalizowana, w Brazylii.

Start brazylijskiej wersji serwisu Preply na początku roku to nie przypadek. Trwające właśnie gorące lato w Brazylii to nie tylko czas największego na świecie karnawału z barwnymi korowodami samby trwającymi całe dzień i noc, ale również jest to czas, w którym przeważająca część kraju rozpoczyna nowy rok szkolny. A więc także naukę języków obcych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Kirill Bigaj, CEO Preply | fot. materiały prasowe

Rynek edukacji językowej w Brazylii ma olbrzymi potencjał. To dziś jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów świata i już teraz dziewiąta gospodarka świata wg danych Banku Światowego. To także piąty pod względem ludności kraj na świecie – według danych z 2014 roku, zamieszkuje go dzisiaj ponad 206 mln ludzi, a 55 % z nich ma dostęp do Internetu. Zapotrzebowanie na specjalistów znających języki obce rośnie więc w tempie błyskawicznym, wraz z pojawianiem się kolejnych inwestorów, wzrostem dostępu do sieci i rozwojem firm lokalnych.

Już teraz, zaledwie po miesiącu działalności, w brazylijskiej bazie Preply zarejestrowanych jest ponad 300 nauczycieli i ta liczba rośnie każdego dnia:

- Na tle ogólnej liczby nauczycieli, którzy świadczą swoje usługi na platformie, kilkaset Brazylijczyków łatwo jest przeoczyć – mówi Kirill Bigai, współzałożyciel i CEO platformy Preply. – Niemniej umiarkowany poziom konkurencji na lokalnym rynku pozwoli nam szybko dokonać jakościowego skoku naprzód i w szybkim czasie zbudować bazę klientów.

Ułatwi to w pełni zlokalizowany na portugalski serwis Preply – www.preply.com/pt oraz wprowadzenie płatności za pomocą brazylijskiego reala (BRL). Warto również podkreślić, że serwis umożliwia wyszukiwanie korepetytorów zarówno do nauki online, jak i pozwala na znajdowanie ich w najbliższej okolicy – wystarczy wpisać kod pocztowy. Jest to niezwykle istotne w Brazylii, gdzie wciąż dominuje tradycyjny model udzielania korepetycji, a wiele osób wciąż czeka na dostęp do szybkiego łącza internetowego.

W naszych działaniach wspiera nas Lucia, pierwsza stażystka z grupy studentów z Brazylii, których zaprosiliśmy do współpracy. Lucia już zadomawia się w biurze. Do jej głównych obowiązków należy wsparcie portugalskich korepetytorów (w języku portugalskim) oraz przeprowadzanie badań na rynku brazylijskim. Poznaje też słowiańską kulturę: w ramach swoistego chrztu bojowego, kobieta z gorącej i słonecznej Brazylii z werwą wzięła kąpiel w lodowatej wodzie jak prawdziwy mors.

Preply to dziś już ponad 47 000 uczniów i ponad 17 000 nauczycieli. Co więcej, co miesiąc odnotowywany jest wzrost o co najmniej 5%. Ostrożne szacunki wskazują, że do końca 2016 roku z Preply będzie korzystać ponad 80 000 uczniów i 30 000 korepetytorów. Oznacza to, że na naszych oczach rośnie międzynarodowe narzędzie do nauki języków i poznawania nowych, czasem bardzo odległych kultur.

Komentarze (0)