Elavon przejmuje Sage Pay za 300 mln dolarów

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Elavon przejmuje Sage Pay za 300 mln dolarów

Udostępnij:

Firma Elavon ogłosiła, że za 300 mln dolarów przejmuje bramkę płatniczą Sage Pay, która jest jedną z największych instytucji płatniczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma obsługuje małe i średnie firmy.

Sage Pay to rozwiązanie notowanej na giełdzie w Londynie firmy Sage Group. Firma posiada blisko 50 tys. klientów, pracuje w niej 300 osób, a w zeszłym roku fintech zanotował 15 mln funtów zysku. Natomiast Elavon to jeden z największych dostawców usług płatniczych na całym świecie. Działa on w ponad 30 krajach, a z jego usług korzysta ponad 1,3 mln klientów. Rocznie firma obsługuje ponad 5 mld transakcji, których wartość to około 450 mld dolarów.

Elavon przejmując Sage Pay rzucił wyzwanie takim firmom jak Stripe, Adyen czy PayPal. Według specjalistów z branży fintechowej, rynek ten jest mocno rozdrobniony, dlatego powinniśmy się spodziewać więcej tego typu konsolidacji.

Przejęcie jest również częścią strategii firmy Elavon, która chce pomóc klientom biznesowym w rozwoju, podczas gdy globalna gospodarka staje się bardziej cyfrowa, a firmy chcą usprawnić swoją działalność dzięki oprogramowaniu, które obejmuje funkcje płatności.

Elavon jest obecnie czwartym co do wielkości sprzedawcą w Europie ze zintegrowaną międzynarodową platformą przetwarzania, która pozwala im na prowadzenie działalności w wielu krajach i walutach. Przejęcie to zwiększa udział Elavon w rynku brytyjskim i irlandzkim, szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Elavon

Elavon jest wiodącą globalną firmą płatniczą, zatrudniającą ponad 4300 pracowników. Spółka zależna jest od U.S. Bancorp i zapewnia firmom technologię potrzebną do przyjmowania płatności od klientów, niezależnie od tego, czy robią zakupy w sklepach, w domu czy w podróży. Platforma wyróżnia się tym, że jest powszechna w różnych krajach, co ułatwia firmom szybkie i bezpieczne uruchomienie systemu płatności.

Elavon Financial Services DAC, działający jako Elavon Merchant Services, jest regulowany przez Central Bank of Ireland i Prudential Regulation Authority i podlega ograniczonym regulacjom przez Financial Conduct Authority i Prudential Regulation Authority.

Tak jak mówią specjaliści na rynku fintech czeka nas jeszcze wiele zmian. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ znajdujemy się w samym centrum rewolucji technologicznej w branży finansowej. To jak zostanie podzielony rynek i kto zostanie największym graczem na tym polu zależy między innymi od tego, jakie kroki podejmie teraz i z kim postanowi połączyć siły.