Emplocity pozyskuje milion złotych. Inwestorem „Diament Forbesa”

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Enprom zainwestował milion złotych w polski startup Emplocity, który oferuje nowatorskie narzędzie do szukania pracy i pracowników. I choć inwestorem jest spółka spoza branży startupowej, zespół Emplocity wierzy, że pomoże osiągnąć sukces.

Na zdjęciu: Krzysztof Sobczak, prezes Emplocity

Wspólne podejście

– Jeszcze kilka lat temu Enprom też był startupem – komentuje swoją decyzję Mariusz Targowski, prezes firmy Enprom. Przekonuje, że Enprom lata temu działał niestandardowo, elastycznie, zawsze w oparciu o przejrzyste zasady i nowoczesne rozwiązania. – Taką samą filozofią kieruje się teraz Emplocity – dodaje. I choć przyznaje, że rynek HR nie jest istotą działalności firmy Enprom, to zdecydował się na wsparcie tego projektu z prostego powodu.

Emplocity dostrzegło lukę na przyszłościowym rynku rekrutacji i znalazło technologiczne rozwiązanie, aby ją wypełnić i tym samym zrewolucjonizować cały proces poszukiwania pracowników – mówi Mateusz Targowski, prezes firmy Enprom. Z inwestycji cieszy się również Krzysztof Sobczak, prezes Emplocity, który komentuje: Choć nasze firmy to dwie różne branże, łączy je podejście do rozwoju biznesu oraz wiara w nowe technologie i zespół – mówi Sobczak.

Zapomnij o szukaniu pracy

Jest też pewien, że dzięki podobnym doświadczeniom, Mariusz Targowski i jego zespół wesprze startup na wielu poziomach, nie tylko tym finansowym. Nowym inwestorem została spółka Enprom, który swą działalność rozpoczeła w 2011 roku. Po pięciu latach zrealizowała jedną z najważniejszych inwestycji elektroenergetycznych w Polsce jaką było połączenie „systemów elektroenergetycznych Polski i Litwy”. Jak czytamy w komunikacie, Enprom trafił wtedy na drugie miejsce w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa.

Z kolei Emplocity, startup z branży HR, oferuje tzw. rekrutację odwróconą. Na czym polega? Wszystko wyjaśnia slogan tego narzędzia, który głosi: „Zapomnij o szukaniu pracy. Technologia zrobi to za Ciebie!”. Każdy kandydat za pomocą Emplocity może dodać swoje CV i określić swoje wymagania względem najlepszej oferty pracy. Jego zgłoszenie trafia do kilkunastu firm, które zgłosiły chęć zatrudnienia osoby na tym stanowisku. Technologia pozwala ocenić, który z kandydatów będzie najlepszym.

Przyszłość

System Emplocity automatyzuje proces rekrutacji, wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne takie jak uczenie maszynowe oraz AI (sztuczną inteligencję). Stworzyli go Krzysztof Sobczak i Arkadiusz Talun, którzy w ubiegłym roku pozyskali anioła biznesu. Przekonali Daniela Lewczuka do tego, by wsparł ich biznes finansowo i merytorycznie. Teraz, Lewczuk, Sobczak i Talun mają na pokładzie kolejnego inwestora, który pomoże zdobyć rynek wart blisko dwa miliardy złotych. Czy im się uda? Czas pokaże.