EpicVR w portfolio Arts Alliance 

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

EpicVR w portfolio Arts Alliance 

Udostępnij:

Arts Alliance, notowany na NewConnect producent gier a zarazem grupa kapitałowa spółek gamingowych dokonał inwestycji w spółkę EpicVR Sp. z o.o., zajmującej się realizacją rozwiązań z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) dla wielu dużych klientów korporacyjnych z całego świata.

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, Arts Alliance nabył 50% udziałów w kapitale zakładowym spółki, która w ramach swojej strategii ma się zajmować także tworzeniem i produkcją gier VR, również w trybie multiplayer. Oprócz nabycia udziałów przez Arts Alliance, umowa zakłada przekształcenie EpicVR w spółkę akcyjną oraz docelowe wprowadzenie jego akcji do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect.

Od czasu powstania w 2014 roku EpicVR bada zachowania ludzi korzystających z wirtualnej rzeczywistości. Realizował projekty dla dużych klientów korporacyjnych w zakresie zaawansowanych rozwiązań VR z wykorzystaniem tej technologii. Tworzył aplikacje medyczne oraz sprzedażowe i marketingowe rozwiązania VR dedykowane dla przemysłu. Budował także systemy i aplikacje szkoleniowe w wirtualnej rzeczywistości. Zespół EpicVR ma na swoim koncie projekty zrealizowane między innymi dla Procter & Gamble, FedEx, Merck Group, PGE, Mitsubishi Motors, Compensa czy Arcelor Mittal.

– EpicVR to unikalna firma z być może największym doświadczeniem w zakresie tworzenia projektów VR na polskim rynku. Od lat realizujemy rozwiązania dla bardzo dużych polskich i zagranicznych firm – powiedział Adrian Łapczyński, Prezes Zarządu EpicVR.

Swoje doświadczenie firma zamierza wykorzystać na rosnącym rynku tworzenia i produkcji gier w VR. Zarząd spółki już teraz pracuje koncepcyjnie nad dwiema potencjalnymi produkcjami, wobec których wieszczy w przyszłości sukces.

– Pracujemy nad projektami gier, które będziemy chcieli sukcesywnie przybliżać w najbliższym czasie. Na tym polu zamierzamy współpracować także z Arts Alliance względem jego własnych produkcji – dodaje Adrian Łapczyński, Prezes Zarządu EpicVR.

Arts Alliance sukcesywnie buduje portfolio spółek, nie tylko w zakresie tworzenia ich wartości ale również poszukiwania synergii w zakresie realizacji własnych produkcji gier. Jego ideą jest współfinansowanie oraz produkcja gier przez zewnętrzne zespoły deweloperskie, a także wydawanie ich na poszczególne platformy. Aktualnie prowadzone są prace w zakresie realizacji Aurora: Weather Warfare oraz gry Nakayama wspólnie z zespołem Juggler Games. Spółka prowadzi prace koncepcyjne nad kolejnymi grami. Oprócz EpicVR, w portfolio Arts Alliance znajduje się już Kool2Play S.A. zmierzający na rynek giełdowy NewConnect, Nakayama Games Sp. z o.o. czy też objęte niedawno udziały w Figure Investment Sp. z o.o., zmieniającej nazwę na Noma Level Up! Sp. z o.o.

 

Przeczytaj również: Ponad 5 milionów złotych od NCBR dla EpicVR na rozwiązanie dla użytkowników „Metaverse”