Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe

Udostępnij:

2021 to wyjątkowo aktywny czas dla Grupy Euvic, szczególnie w kontekście nowej strategii Integratora 2.0 i przyjętej polityki akwizycji. Po serii tegorocznych transakcji spółki matki, do działań w tym obszarze dołączają kolejne spółki z grupy. Euvic IT przejmuje spółkę należącą między innymi do Januarego Ciszewskiego – Surfland Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Tym samym Euvic IT rozszerza bazę klientów w zakresie wsparcia serwisowego i bezpieczeństwa danych w systemach IT, a także znacząco wzmacnia swój wrocławski zespół.

Euvic IT to czołowa spółka filaru Infrastruktura IT Grupy Euvic, który swoim klientom proponuje skuteczne zarządzanie wszystkimi niezbędnymi elementami infrastruktury IT, w tym strategią, procesami, sprzętem, danymi i zasobami ludzkimi. Spółka powstała na bazie IT Works SA, przejętej przez Euvic od Enterprise Investors w grudniu 2016 roku. Dziś zatrudnia ponad 500 osób. Ma też dwie spółki zależne – gliwicki Euvic Solutions oraz krakowski IT Challenge.

Z kolei Surfland Systemy Komputerowe to spółka z ponad 30-letnią historią, od lat skutecznie zajmująca się outsourcingiem usług informatycznych. Od 2019 realizuje strategię rynkową skupiającą się na ochronie danych w systemach IT.

– W naszych planach rozwoju na kolejne lata, poza konsekwentną realizacją dotychczasowej strategii i oferty w zakresie utrzymania i optymalizacji sprzętu i oprogramowania oraz wsparcia dla użytkowników końcowych, swoje miejsce znajduje także rozwój w obszarze cybersecurity. Przejęcie SSK to krok w stronę realizacji tego planu. W efekcie transakcji dołącza do nas świetny zespół, który wesprze EUVIC IT w umacnianiu silnej pozycji w zakresie kompleksowych usług IT, jednocześnie zyskujemy nowe biuro we Wrocławiu – mówi Zbigniew Ciukaj, wiceprezes zarządu Euvic IT.

Za obydwoma spółkami stoją duzi przedsiębiorcy, których współpraca niesie obietnicę kolejnych ciekawych przedsięwzięć.

– W przypadku tej transakcji nie był dla mnie tak ważny sam biznes, ale ludzie, z którymi chcę go robić. Euvic w ostatnim czasie nie raz pokazał, że potrafi działać sprawnie, skutecznie i z pomysłem. To sprawia, że jest graczem, którego warto obserwować i z którym warto rozważać wspólne działania. Czas przygotowania i przeprowadzenia transakcji potwierdza doskonałą znajomość i biegłość w procesach M&A. Potrzebowaliśmy na to niewiele ponad tydzień – komentuje January Ciszewski, inwestor, dotychczasowy wspólnik SSK, prezes zarządu JR Holding S.A.

Aktualizacja: Największa akwizycja w historii Euvic