Największa akwizycja w historii Euvic

Dodane: 02.12.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Euvic zrealizował ósmą w tym roku akwizycję. To ostatnia i jednocześnie największa transakcja spółki. W ubiegłym tygodniu doszło do sfinalizowania umowy z firmą RITS Professional Services (RITS), która wraz Edge One Solutions i częścią Euvic Services, będzie współtworzyła filar Body/Team Leasing. To największa jak dotąd spółka, która dołączyła do Grupy. W kolejnych miesiącach Euvic skoncentruje się na procesach i działaniach integrujących nowe podmioty, rozwoju zespołu sprzedaży w USA i budowaniu silnych przewag konkurencyjnych w ramach sześciu filarów biznesowych.

RITS, działający od lat na rynku polskim i zagranicznym, to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm konsultingowych, która świadczy usługi serwisowe ITi optymalizacji działań przedsiębiorstw. Należy do grona liderów dostarczających kompleksowe rozwiązania w zakresie outsourcingu IT (Staff Augmentation, ManagedCapacity, Managed Services IT). Tworzy także dedykowane oprogramowania na zamówienie klienta. Euvic wraz z dotychczasowymi udziałowcami RITS powołał do życia spółkę Euvic Professional Services, która podniesie kapitał RITS, a także docelowo przejmie kontrolę nad Edge One Solutions.

– Analiza danych zawartych w zestawieniach największych polskich firm IT z ostatnich 10 lat jednoznacznie pokazuje, że segment rynku, na którym działa RITS jest najdynamiczniej rozwijającą się gałęzią usług. Dotąd nie udało nam się właściwie zagospodarować tej przestrzeni. Tym krokiem nadrabiamy stracony czas. RITSze swoim doświadczeniem na rynku globalnym i dotychczasową skutecznością w docieraniu i pozyskiwaniu wysokiej klasy specjalistów IT wesprze nas nie tylko w działaniach związanych z rozbudową kadry, ale również w procesach HR – komentuje Wojciech Wolny, prezes zarządu Euvic.

Grupa Euvic realizuje usługi dla klientów z różnych branż i sektorów gospodarki – od startupów i małych przedsiębiorstw po międzynarodowe korporacje, od firm będących w początkowej fazie cyfrowej transformacji po podmioty o wysokiej świadomości technologicznej i zaawansowanych procesach IT. RITS – dzięki imponującej bazie potencjalnych kandydatów, wieloletniej obecności na arenie międzynarodowej (szczególnie w Azji), a także sprawdzonym procesom rekrutacji i selekcji -będzie mógł zapewnić usługi w każdym segmencie rynku i dostarczać wykwalifikowanych specjalistów IT w elastycznym modelu usług/serwisów.

– Poza działaniem na rzecz Grupy Euvic zyskujemy także dostęp do jej klientów, którym zaoferujemy usługi z zakresu outsourcingu IT. Zaproponujemy także wsparcie procesów: przejmując częściową lub pełną odpowiedzialność nad projektami, lub częściami centrów kompetencyjnych danego przedsiębiorstwa. Przed nami z pewnością wiele ciekawych projektów. Jesteśmy gotowi na każdy, niezależnie od jego wielkości i branży – mówi Łukasz Kośnik, prezes zarządu RITS Professional Services.

Filar Body/Team Leasing wygeneruje 200 mln zł przychodu.

Głównym obszarem działalności RITS są usługi IT, oferowane w modelach: Time&Material, Body/Team Leasing, Managed Services. Dostarczane są przez wykwalifikowanych specjalistów oraz zespoły przygotowane do realizacji najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć z obszaru IT w wybranych technologiach. W tym obszarze spółka będzie ściśle współpracować z Edge One Solutions, która została przejęta przez Euvic na początku zeszłego roku i systematycznie powiększa portfolio klientów oraz projektów IT.

Zespół RITS to obecnie ponad 40 wykwalifikowanych i doświadczonych rekruterów oraz blisko 400 specjalistów IT. Firma przewiduje zakończenie 2021 roku przychodem na poziomie ok. 100 mln zł. Przyszłoroczne plany zakładają dla spółek filaru Body/Team Leasing nawet 200 mln zł przychodu.

– Od ponad 10 lat działamy na rynku usług IT. Lata międzynarodowej praktyki i doświadczenie w wielu obszarach pozwalają nam czuć się pewnie w roli uznanego eksperta, a wypracowana w tym czasie metodyka pracy sprawia, że jesteśmy skuteczni w tym, co robimy. Dołączenie do Grupy Euvic to dla nas kolejne wyzwanie, szczególnie w tak wymagającym dla rynku IT czasie – komentuje Adam M. Cudny, przewodniczący Rady Nadzorczej RITS Professional Services.

Rozwój Grupy w oparciu akwizycje i wzrost organiczny

Seria akwizycji zapoczątkowana w 2020 roku to działania wynikające z przyjętej na kolejne lata strategii rozwoju. Głównym jej założeniem jest wzmocnienie dotychczasowych kompetencji Grupy i zasilenie nowymi. Łącznie stworzą unikalną i komplementarną ofertę dla biznesu. Uruchomione inwestycje i przejęcia wzmocniły kompetencje trzech funkcjonujących od lat w Grupie filarów: Software Development, Body/Team Leasing i IT Infrastructure. Pozwoliły także na stworzenie trzech zupełnie nowych, opartych na kompetencjach dotąd nierozwijanych w ramach Grupy: Innovations, Performance i Commerce Transformation.

Od początku 2020 roku do Grupy Euvic dołączyły: Edge One Solutions (Body/Team Leasing), eduLAB (Innovations), Aden (Software Development), Sirocco Mobile (Software Development), Stermedia (Software Development), Clickad (Performance), FFW Communications (Performance), eoNetworks (IT Infrastructure), Unity Group (Commerce Transformation) oraz ostatnio  największa akwizycja w historiiGrupy – RITS Professional Services (Body/Team Leasing).

Dzięki tak dynamicznemu rozwojowi Grupa Euvic urosła o ponad 1000 specjalistów a jej łączne przychody wzrosły o ponad 250 mln zł. Zakończenie serii akwizycji nie oznacza zwolnienia tempa. Zarząd Euvic przewiduje dalszy dynamiczny wzrost organiczny i zapowiada intensywne prace wewnątrz Grupy nad rozwojem kompleksowej oferty dla biznesu.

– Ostatnie dwa lata i wszystkie inwestycje jakie poczyniliśmy znacząco zmieniły strukturę Grupy i nakreśliły dla niej wymagający plan działania. Po zakończonej serii akwizycji przyszedł czas na jego realizację w sposób gwarantujący integrację wszystkich podmiotów współtworzących Grupę i wykorzystanie efektu synergii płynącego z ich współpracy. W kolejnej fazie pracujemy nad procesami usprawniającymi działania operacyjne i komunikację wewnętrzną na poziomie poszczególnych filarów i całej Grupy. Nie oznacza to zaprzestania inwestycji. Chcemy jednak, by transakcje w nadchodzącym roku były mniejsze, a stroną inwestującą były poszczególne spółki z Grupy – komentuje Wojciech Kosiński, wiceprezes zarządu Euvic.

Przeczytaj również: Euvic IT przejmuje Surfland Systemy Komputerowe