ff VC inwestuje w rozwiązanie biometryczne dla podróżnych stworzone przez byłych dyrektorów Booking.com

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

ff VC inwestuje w rozwiązanie biometryczne dla podróżnych stworzone przez byłych dyrektorów Booking.com

Udostępnij:

NeoKe, startup z siedzibą w Amsterdamie, pozyskał pierwszą rundę w wysokości 1,3 miliona euro, aby rozwijać zdecentralizowaną tożsamość cyfrową dla podróżnych. Wśród inwestorów znalazł się ff Venture Capital.

Bardziej “płynne” podróże zarówno dla podróżnych, jak i dostawców

Platforma wykorzystuje blockchain i technologie oparte na chmurze do bezpiecznego przechowywania i udostępniania zweryfikowanej identyfikacji użytkowników, zapewniając podróżnym pełną widoczność i kontrolę nad ich danymi. NeoKe umożliwi posiadanie spersonalizowanego profilu pojedynczego podróżnego i usprawni procesy, takie jak odprawa, weryfikacja gości, kontrola dostępu i zarządzanie danymi dla usług turystycznych.

– W końcu dysponujemy technologią, która pozwala nam zająć się kwestią usprawnienia i połączenia podróży – powiedział dla eu-startup.com Vikas Bhola, CEO i współzałożyciel NeoKe – W dzisiejszych czasach nie ma nic cenniejszego niż własne dane i tożsamość. Sebastian i ja jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Dreamcraft, ff Venture Capital, GHARAGE i Plug & Play, aby zrealizować naszą wizję stworzenia „połączonej podróży” umożliwiającej bezpieczną i spersonalizowaną wymianę informacji na wszystkich etapach, od planowania i rezerwacji po rzeczywiste wrażenia z podróży. 

Pierwsze produkty

Startup niedawno uruchomił dwa podstawowe produkty: Neoke Wallet, cyfrowy portfel, który pozwala podróżnym bezpiecznie przechowywać i udostępniać swoje dane osobowe według własnego uznania, oraz Neoke Connect, platformę do zarządzania tożsamością i automatyzacji dla dostawców usług turystycznych.

– Cieszymy się, że możemy wspierać NeoKe w jego misji tworzenia bezpieczniejszych i wygodniejszych wrażeń z podróży. Naruszenia danych mają miejsce w coraz szybszym tempie i istnieją wyraźne regulacje prawne, które zmuszają firmy do lepszego zarządzania danymi, a konsumenci chcą odzyskać kontrolę nad swoimi informacjami – powiedział Kenneth Dambo z Dreamcraft Ventures, który prowadził tę rundę – Potencjał technologii NeoKe jest ogromny i cieszymy się, że będziemy mogli zobaczyć jej wpływ na branżę turystyczną.

Zwycięstwa NaoKe w konkursach

NeoKe był zwycięzcą zeszłorocznego konkursu FutureTravel Pitch Competition i otrzymał pakiet nagród o wartości około 56 tys. euro w kredytach, w tym miejsce w programie Scaleway Growth Program o wartości 36 tys. euro, 10 tys. dolarów w kredytach Freshworks na pakiet produktów oraz 9,9 tys. euro w kredytach na konto premium twórcy explainer video Simpleshow.

Partnerem technologicznym startupu jest Microsoft, a w ubiegłym roku NeoKe zostało globalnym zwycięzcą Microsoft Hackathon.

 

Fintech Tilta pozyskał 4 mln euro. Wśród inwestorów ffVC

ffVC otwiera nowy fundusz. Startupy z regionu CEE dostaną łącznie 60 mln euro