FinAI uruchomiło sklep z kredytami bankowymi online

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Polski fintech stworzył pionierskie rozwiązanie, dzięki któremu klienci mogą wziąć kredyt w 100% przez internet. FinAi zapewnia użytkownikom dostęp do ofert banków, pozwala na wygodny wybór optymalnego kredytu oraz na podpisanie umowy bez konieczności wychodzenia z domu i wizyty kuriera.

Na zdjęciu: Łukasz Dziekan, współzałożyciel i CTO FinAi

Kredyty w 100% online 

Koncepcja platformy powstała dzięki współpracy FinAi z sektorem bankowym. Już na etapie planowania firma przeprowadziła szczegółową analizę potrzeb i zachowań klientów, a także rozwiązań działających na rynku kredytów i pożyczek. 

Dzięki temu startup stworzył sklep z kredytami. Aby skorzystać z jego usług wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i smartfon z systemem iOS lub Android. Proces udzielania kredytu jest w pełni cyfrowy – od weryfikacji klienta przez wybór realnych ofert przygotowanych w oparciu o zdolność kredytową klienta aż do podpisania umowy online z bankiem.

Bezpieczeństwo i transparentność świadczonych usług 

Zastosowane w nim mechanizmy weryfikacji tożsamości oraz antyfraudowe wykorzystują samouczące się systemy machine learning i deep learning do zapewnienia użytkownikom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

FinAi ma transparentny model biznesowy. Zapewnia on bezpłatny dostęp do platformy, natomiast od banków pobiera stałą prowizję ustaloną w oparciu o umowę agencyjną. FinAi jest podmiotem niezależnym, niezwiązanym z żadną instytucją finansową, co stanowi dodatkową gwarancję, że wszyscy partnerzy na platformie są traktowani jednakowo, a klienci otrzymują narzędzie, które pozwala na wygodne dopasowanie kredytu do ich indywidualnych potrzeb.

Nowy model udzielania kredytów

Przypomnijmy, że FinAi to polski startup założony w 2016 roku. Działa na rynku fintech i ma za sobą rundę finansowania. W połowie minionego roku spółka pozyskała 4,6 mln złotych i zapowiadała wówczas, że stworzy innowacyjną platformę kredytowania. Następnie podczas tegorocznej edycji infoShare FinAi zaprezentowało koncepcję paneuropejskiej platformy kredytowej, dzięki której klienci polskiej spółki będą mogli zapoznać się z ofertą kredytową wszystkich banków na terenie Unii Europejskiej i w efekcie skorzystać z niej online. To rozwiazanie przekonało Microsoft do przyznania FinAi nagrody specjalnej.