Fiński PropTech Metroc pozyskał 2 mln euro i szykuje się do ekspansji w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fiński PropTech Metroc pozyskał 2 mln euro i szykuje się do ekspansji w Europie

Udostępnij:

Metroc, PropTech SaaS, pozyskał 2 miliony euro w nowej rundzie pre-seed. Runda finansowania była prowadzona przez Lifeline Ventures, fińskiego inwestora VC wraz ze wsparciem aniołów biznesu.

Nowe finansowanie stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju Metroc, ponieważ firma obsługuje już 300 klientów w Finlandii i Szwecji. Sukces ten napędza ich do realizacji strategii ekspansji w całej Europie. Rynek technologii budowlanych szacowany jest na 5 miliardów euro

Pomoc w znajdowaniu nowych możliwości projektowych

Misją Metroc jest zwiększenie wydajności i stymulowanie wzrostu w branży budowlanej poprzez sprostanie wyzwaniom związanym z fragmentacją i dostępnością danych w sektorze za pośrednictwem platformy danych. Platforma pomaga firmom w znajdowaniu nowych możliwości projektowych i uzyskiwaniu automatycznej analizy rynku, a wszystko to dzięki zdolności do autonomicznego wyszukiwania i gromadzenia danych w czasie rzeczywistym, zasilanych przez specyficzny dla branży model językowy AI firmy.

Startup zbudował platformę, aby łączyć informacje publiczne z tysięcy źródeł danych, dzięki czemu są one łatwo dostępne dla klientów. Firma szkoliła swój własny zestaw modeli językowych przez dwa lata, aby zaspokoić specyficzne potrzeby w branży budowlanej.

– Przez długi czas dane rynkowe z branży budowlanej były niekompletne, nieaktualne i rozproszone na różnych platformach, co powodowało, że firmy budowlane nie były w stanie znaleźć odpowiednich projektów, klientów i partnerów we właściwym czasie – co prowadziło do niepewności zarówno dla firm, jak i klientów końcowych – mówi Jussi Virnala, dyrektor generalny i założyciel Metroc – W branży napędzanej przez indywidualne projekty i konkurencję oraz o dużej wrażliwości na wahania gospodarcze, platforma zapewnia firmom budowlanym kompleksowy przegląd nadchodzących projektów, umożliwiając im płynną nawigację w tym trudnym środowisku.

Dalszy rozwój firmy

Metroc wykorzysta nowe fundusze do dalszego rozwoju i skalowania swojej platformy danych rynkowych, jednocześnie rozszerzając swoją obecność na inne kraje skandynawskie i poza Europą. Firma zamierza również podwoić swój zespół w zakresie technologii, sprzedaży i marketingu. 

– Metroc to firma typu bootstrapped z ogromną obietnicą, o czym świadczy ich świetna trakcja i silny wzrost. Metroc przewodzi cyfrowej transformacji tradycyjnie konserwatywnej branży, wykorzystując pełny potencjał sztucznej inteligencji. Lifeline Ventures był pod ogromnym wrażeniem ich ambicji, możliwości technicznych i udanej realizacji, co sprawiło, że łatwo było podjąć decyzję o zainwestowaniu w ich przyszły rozwój – mówi Petteri Koponen, partner założyciel Lifeline Ventures i główny inwestor w rundzie zalążkowej.

 

Proptech Fliko pozyskał prawie milion złotych od Czysta3.VC

Czy inżynier budowlany może mieć zdolność bilokacji? Odpowiada Piotr Purzycki (Daave)