FintechOS pozyskuje 60 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej serii B+

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

FintechOS pozyskuje 60 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej serii B+

Udostępnij:

FintechOS, londyńska platforma zarządzania produktami finansowymi, zakończyła rundę finansowania serii B o wartości 60 milionów dolarów.

Rundę prowadziły BlackRock, Cipio Partners i Molten Ventures. Dodatkowo, udział wzięli w niej inwestorzy już wspierający spółkę, to jest EarlyBird VC, Gapminder VC i OTB VC.

„Świadectwo zaufania naszych inwestorów do naszej wizji i realizacji” – tak Teo Blidarus, współzałożyciel i dyrektor generalny FintechOS, opisuje nową inwestycję. Warto dodać, że startup ma już na swoim koncie 60 milionów dolarów, pozyskanych w pierwszej rundzie finansowania serii B w 2021 roku.

Według TechCrunch, nowy zastrzyk gotówki został przeznaczony na realizację międzynarodowych planów ekspansji firmy.

Niskokodowa technologia na platformie

Założona w 2017 roku firma FintechOS prowadzi platformę stworzoną, aby pomóc firmom świadczącym usługi finansowe w ich podstawowych działaniach modernizacyjnych. Firma twierdzi, że jej niskokodowa technologia „upraszcza i przyspiesza uruchamianie, obsługę i ekspansję produktów i usług finansowych”. Platforma może być zintegrowana już z istniejącą czy starszą technologią, pozwalając firmie na szybkie wprowadzanie nowych ofert bez konieczności modyfikacji technologicznego rdzenia.

Ponadto firma twierdzi, że jej „elastyczne możliwości” mogą rozszerzyć „cały cykl życia produktu”, zapewniając pracownikom narzędzia potrzebne do dystrybucji, definiowania, obsługi, subskrypcji i „analizowania wydajności produktów finansowych”.

Start-up obsługuje obecnie ponad 50 klientów na całym świecie, w tym Admiral, Avant Money, Société Générale, Benenden Health i Vibrant Credit Union. FintechOS twierdzi, że odnotował 40% wzrost rok do roku i „170% wzrost marż operacyjnych”, dodając, że jest „na dobrej drodze” do osiągnięcia progu rentowności w 2024 roku. 

Czytaj także: