FirstVet dostał 18,5 mln euro na rozwój platformy do konsultacji z weterynarzem online

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

firstvet

Udostępnij:

FirstVet to szwedzki startup, który umożliwia właścicielom zwierząt domowych konsultacje online z lokalnymi, wykwalifikowanymi lekarzami weterynarii. Spółka właśnie zamknęła rundę finansowania na kwotę 18,5 miliona euro w ramach serii B.

Powstały w 2016 r. FirstVet chce przeznaczyć fundusze na globalną ekspansję swojej usługi. Firma zamierza rozpocząć działalność w USA, Niemczech i Francji. Ponadto startup będzie nadal rozwijać swój produkt i wprowadzać nowe funkcje, aby zarówno weternarze, jak i właściciele zwierząt byli bardziej zadowoleni z usługi. W tym celu rozpoczną się prace nad narzędziami do automatyzacji oraz integracją z istniejącymi systemami klinik.

Gdzie działa obecnie FirstVet?

FirstVet chce rozszerzyć dostęp do opieki nad zwierzętami poprzez oferowanie konsultacji wideo na żądanie z lekarzami weterynarii. Firma działa obecnie w 5 krajach – w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Finlandii i oczywiście w Szwecji. Założyciele podają, że mają już ponad 200 000 zarejestrowanych użytkowników. Obecnie na platformie przyjmuje 150 lekarzy weterynarii, a ich liczba stale rośnie.

Najczęstszymi problemami, z którymi zgłaszają się właściciele zwierząt domowych, są pytania dotyczące przewodu pokarmowego, ran, skóry, futra czy uszu. Natomiast głównym celem platformy jest pierwszy kontakt z właścicielami zwierząt domowych, kiedy pojawi się sprawa wymagająca troski.

David Prien, CEO FirstVet zapewnia, że startup jest jest uzupełnieniem oferty stacjonarnych klinik weterynaryjnych, a nie ich substytutem.

FirstVet współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi

FirstVet współpracuje już z ponad 20 dużymi firmami ubezpieczeniowymi na wszystkich rynkach, na których działa, w tym z Bought By Many w Wielkiej Brytanii. Dzięki współpracy usługa FirstVet jest oferowana jako część składki ubezpieczeniowej właściciela zwierzaka.

Henry Gladwyn, dyrektor generalny Omers Ventures i jednocześnie nowy członek zarządu FirstVet, mówi, że weterynaryjny startup zapewnia wartość dla całego ekosystemu, w którym działa. Według Gladwyna to bardzo rzadkie zjawisko.

FirstVet szybko stał się wygodną usługą dla właścicieli zwierząt domowych oraz zaufanym partnerem dla weterynarzy, klinik i firm ubezpieczeniowych. Spółka marzy, by stać się światowym liderem w zakresie konsultacji weterynaryjnych online.

Pethelp oferuje abonamenty weterynaryjne dla zwierząt

Właściciele futrzastych pupili mogą skorzystać także z innych usług kierowanych do zwierzaków trzymanych w domach. Dla przykładu Startup Pethelp chce upowszechnić profilaktykę zdrowotną zwierząt domowych, oferując pakiety medyczne dla psów i kotów jako nową formę benefitów pracowniczych.

Spółka proponuje pierwsze w Polsce pakiety opieki weterynaryjnej dla psów i kotów, które można zrealizować w placówkach w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Usługa skierowana jest głównie do firm i korporacji.