Fiszki od Fiszkoteki teraz na Androidzie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Na początku maja serwis Fiszkoteka.pl wydał aplikację mobilną na smartphony działające w systemie Android. Aplikacja jest zsynchronizowana z serwisem www i służy, podobnie jak serwis do nauki języków obcych.

Na początku maja serwis Fiszkoteka.pl wydał aplikację mobilną na smartphony działające w systemie Android. Aplikacja jest zsynchronizowana z serwisem www i służy, podobnie jak serwis do nauki języków obcych.

Aplikacja wspiera efektywną naukę słownictwa. Przy pomocy fiszek od Fiszkoteki można uczyć się w zasadzie dowolnego języka. Natomiast do 17 najpopularniejszych języków dodawane są wysokiej jakości nagrania wymowy. Oprócz nagrań wymowy fiszki zostały wzbogacone o ilustracje, zdania przykładowe oraz system optymalnych powtórek.

Aplikacja mobilna to dla nas krok milowy. Teraz użytkownicy mogą uczyć się wszędzie – w autobusie, w metrze, czekając na znajomych albo siedząc w parku – mówi Marcin Młodzki, właściciel serwisu Fiszkoteka.pl. I jak pokazują statystyki tak właśnie się dzieje. Użytkownik tworzy własne zestawy słówek potrzebnych np. na sprawdzian lub lekcje. Administrator dodaje do tych słówek dźwięk, obrazki, a w przyszłości zdania przykładowe.

Użytkownik uczyć może się w kilku trybach, w domu najczęściej uczy się poprawnej pisowni. Powtórki w trybie „wiem/ nie wiem” przerabia przy pomocy telefonu – najpewniej w czasie drogi do szkoły lub pracy.

Wersja mobilna to naprawdę przydatna sprawa, bo telefon mamy chyba zawsze przy sobie. Zamiast się nudzić i tracić czas – można poprawić znajomość języka. To nie strumień, a kropla drąży skałę – nie da się przecenić regularnej, choćby nawet krótkiej nauki – dodaje Marcin Młodzki, właściciel serwisu Fiszkoteka.pl.

Aplikacja jest bezpłatna i dość dobrze oceniania przez jej użytkowników, którzy wśród głównych zalet wskazują, że jest ona wygodna w obsłudze, stabilna i rzeczywiście przydatna. Obecnie korzysta z niej kilka tysięcy osób.

W tym momencie aplikacja wymaga podłączenia do Internetu, jednak w ciągu miesiąca nauka będzie możliwa także offline, podobnie jak tworzenie zestawów.