Flashpoint Venture Capital ogłasza zamknięcie funduszu VCIII o wartości 102 mln dolarów

Dodane: 04.08.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Széchenyi Funds, węgierski menedżer funduszy, zainwestował 20 milionów dolarów w fundusz Flashpoint VC III. Zamknięcie pozwala VC III osiągnąć docelową wielkość funduszu – 100 mln dolarów.

Flashpoint Venture Capital, międzynarodowa firma inwestycyjna z branży technologicznej, która zarządza funduszami kapitałowymi i dłużnymi, które koncentrują się na globalnych startupach technologicznych serii A pochodzących z Europy Wschodzącej i Izraela, ogłasza, że Széchenyi Funds podpisał zobowiązanie w wysokości 20 mln dolarów w funduszu Flashpoint VC III, stając się pierwszym instytucjonalnym partnerem ograniczonym Flashpoint.

Széchenyi Funds koncentruje się na instytucjach finansowych, dużych korporacjach i bardziej dojrzałych MŚP, zapewnia startupom smart money poprzez krajowe inkubatory i akceleratory, a zwłaszcza poprzez inwestycje w fundusze.

Michael Szalontay, współzałożyciel i główny partner w Flashpoint skomentował: – Jesteśmy zachwyceni, że osiągnęliśmy nasz początkowy cel ponad 100 mln dolarów dla naszego funduszu VC III. Będąc Węgrem, jestem szczególnie dumny z tego, że nasz pierwszy inwestor instytucjonalny pochodzi z Węgier, ponieważ realizujemy wspólną misję rozwoju ekosystemu venture capital na Węgrzech i w Kotlinie Karpackiej.

Alexander Konoplyasty, współzałożyciel, partner generalny w Flashpoint i partner zarządzający Flashpoint VC III powiedział: – Mamy dopasowaną strategię inwestowania w firmy programistyczne b2b na rynkach zachodnich, gdzie szczególnie skupiamy się na założycielach, którzy pochodzą z Emerging Europe i Izraela. 1/5 zachodnich jednorożców to spółki założone przez emigrantów z Europy Wschodniej i Izraela – są oni znacznie bardziej efektywni kosztowo niż przeciętny amerykański startup i istnieje wśród nich ogromny, niewykorzystany popyt na kapitał. Wnosimy zatem silne dopasowanie kulturowe, szeroką sieć biznesową i z niecierpliwością czekamy na możliwość finansowania naszych założycieli w kolejnych fazach ich rozwoju.

Dénes Jobbágy, dyrektor generalny i prezes Széchenyi Funds dodał: – Z doświadczenia wiemy, że talent z Europy Wschodzącej i profesjonalne inwestycje to bardzo efektywne połączenie. Szczególnie w kolejnych latach, kiedy zwiększanie efektywności kosztowej dzięki technologii będzie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj również: Flashpoint Invites Seed and Late-seed Stage SaaS Startups to Pitch in Front of The Leading VCs in Central and Eastern Europe, Finland, Baltics and Israel

Flashpoint otwiera nowy fundusz, planuje zebrać 200 milionów dolarów

Posłuchaj: Denis Mosolov (Flashpoint): Liczba startupów, które z powodzeniem rozwijają się w Polsce wzrasta (podcast)