Flexi, Fire Workout i Hollywood Effect, czyli trening w domu z Fitnoteq

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Od dziecka była zainteresowana sportem i zawsze jej towarzyszył. Po pracy w korporacji dużo czasu poświęcała na dojazd na siłownię, dlatego postanowiła go skrócić. Nagrała treningi najlepszych polskich trenerów, by mogła trenować w domu i udostępniła je na platformie Fitnoteq.

Na zdjęciu: Magdalena Gnot, założycielka Fitnoteq 

Flexi, Fire Workout i Hollywood Effect to tylko trzy z ponad 220 treningów nagranych na potrzeby platformy Fitnoteq. Pozwala ona na obejrzenie, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia w danej kategorii. Za tym projektem stoi Magdalena Gnot, która uważa, że trening w domu może być fajny. 

Alternatywa

Po studiach na kierunku Finanse i Rachunkowość wiele lat pracowała w korporacji. – Praca tam szybko zweryfikowała mój czas wolny. Zaczęłam szukać alternatywy oszczędzającej czas dojazdu do fitness klubu – opowiada o Magdalena Gnot o tym, jak wpadła na pomysł stworzenia Fitnoteq. Nagrania treningów w Internecie nie spełniły jej oczekiwań, a czas poświęcony na ich wyszukiwanie był zbyt długi. Postanowiła go skrócić i stworzyła bibliotekę treningów nagranych w HD.

Magdalena zebrała zespół i przez dwa lata pracowali nad biznesplanem i zaprojektowaniem aplikacji. Najwięcej czasu zajęło jednak wyszukanie najlepszych trenerów i nagranie ponad 220 ich treningów. – Zakupiliśmy własny sprzęt do nagrań, bardzo zależało nam na wysokiej jakości nagrań – dodaje. Nagrania dobrze sprawdziłyby się na ekranie laptopów i komputerów, Fitnoteq skupia się jednak na tych mniejszych wyświetlaczach, w smartfonach. Dlaczego? 

Dużo swobody

– Urządzenia mobilne to przyszłość. Wychodzimy jednak na przeciw oczekiwaniom naszych użytkowników i przygotowujemy wersję webową aplikacji – mówi założycielka Fitnoteq. Dostęp do nagrań z poziomu urządzeń mobilnych daje wiele swobody. Z aplikacją możemy ćwiczyć nie tylko w domu, ale na świeżym powietrzu. – Na wakacjach, w hotelach, na tarasie w parku, gdzie tylko mamy na to ochotę – wymienia. Nie tylko miejsce oglądania treningów można dostosować. Dodaje, że smartfona można zawsze podłączyć do telewizora. 

W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie. Fitnoteq udostępnia treningi wzmacniające, rozciągające, cardio, specjalne programy treningowe dla trenujących bieganie i przygotowujące do sezonu narciarskiego, zajęcia pilates, yoga i wiele innych. – Najlepsi Polscy trenerzy tacy jak np. Lidia Zamyłko, Marta Tymoszewicz-Bednarz, czy Adrianna Palka stworzyli programy treningowe, do których mamy dostęp bez względu na nasze miejsce zamieszkania – mówi Magdalena Gnot. 

Efektywność

Wraz z zespołem chce zmienić to w jaki sposób trenujemy. Jej zdaniem, Polacy zaczynają doceniać prawdziwą jakość produktów. Dlatego chce wykorzystać nowe technologie i stworzyć wygodny dostęp do biblioteki kursów fitness nagranych z myślą o ćwiczeniach w domu. Każdy z trenerów zwraca szczególną uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń i bezpieczeństwo, co jest bardzo ważne. 

– Bardzo ważne jest słuchanie uwag trenera i wykonywanie jego poleceń, dzięki temu nasz trening będzie efektywny – mówi Magdalena Gnot. Jak sama przyznaje, ćwiczenia to jednak nie wszystko. To tylko pierwszy etap, więc pracuje nad rozszerzeniem działalności o układanie diet. – Dieta jest integralną częścią zdrowego stylu życia i w kolejnych odsłonach myślimy, jak w innowacyjny sposób wpleść ją w treningi – dodaje. 

“Appstore” dla programów treningowych

Fitnoteq jest też otwarty na biznes, dlatego udostępnił możliwość oferowania przez firmy swoich produktów i usług związanych ze zdrowym stylem życia. Takie zaproszenie może pojawić się np. po wykonanym treningu. Dziś z Fitnoteq korzysta 45 tys. użytkowników. – Informacje co do sprzedanych abonamentów pozostawiamy nadal dyskretnie dla siebie, ale mogę zdradzić, iż nasza konwersja jest 2-3 krotnie większą niż inne usługi premium – mówi założycielka. 

Po udostępnieniu aplikacji webowej Fitnoteq, zespół Magdaleny zacznie tłumaczyć treningi i zdobywać zagranicznych użytkowników. Chce też otworzyć się na produkcje fitness innych producentów. – Fitnoteq to dzisiaj świetny „appstore” dla programów treningowych – mówi.