Full Speed Ventures wrzuca piąty bieg i inwestuje w 4Semantics: premierowa transakcja nowego funduszu

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Full Speed Ventures wrzuca piąty bieg i inwestuje w 4Semantics: premierowa transakcja nowego funduszu

Udostępnij:

Wojciech Fedorowicz i Daniel Star w lutym tego roku ogłosili start technologicznego funduszu Full Speed Ventures. Cztery miesiące później mają już na swoim koncie premierową inwestycję – w startup 4Semantics, zajmujący się automatyzacją kognitywną i narzędziami podnoszącymi produktywność.

O tym, że zespół Full Sped Ventures ma za sobą swoją pierwszą inwestycję, mogliśmy dowiedzieć się z informacji opublikowanej przez Wojciecha Fedorowicza, jednego ze współzałożycieli funduszu:

Tym, co zwróciło uwagę inwestorów i przekonało ich do współpracy z 4Semantics, jest wykorzystanie technologii kognitywnej sztucznej inteligencji do nowatorskiego prowadzenia automatycznej analizy i interpretowania nawet złożonych dokumentów. Inwestycja posłuży startupowi do podniesienia jakości swojej działalności operacyjnej przy równoległym ulepszaniu swojego flagowego rozwiązania, czyli platformy SensID. SensID Cognitive Automation pozwala budować modele rozumienia dokumentów dla dowolnych celów biznesowych i oszczędza czas na powtarzalnych zadaniach związanych z obsługą dokumentów.

– W ramach naszego drugiego funduszu poszukujemy firm, które mają już początkowy „product-market fit” odzwierciedlony w powtarzalnych przychodach i które mają potencjał, aby zbudować silną pozycję lub stać się liderami w swoich sektorach – mówił naszemu serwisowi w lutym Wojciech Fedorowicz, założyciel i partner zarządzający Full Speed Ventures.

Tu przeczytasz więcej o działalności Full Speed Ventures.

– Nasz pierwszy fundusz pokazał, że nasza filozofia inwestycyjna świetnie się sprawdza. Widzieliśmy, jak nasze spółki portfelowe stają się liderami w swoich obszarach, a dzięki naszemu nowemu funduszowi o wartości 50 milionów euro cieszymy się, że możemy powtórzyć i skalować ten sukces z nową grupą innowacyjnych startupów – tak Daniel Star, współzałożyciel i partner zarządzający Full Speed Ventures, określał swoje inwestycyjne podejście.

Czytaj także: