Rusza runda uzupełniająca do ORLEN Skylight accelerator

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ORLEN Skylight accelerator

Udostępnij:

Startupy działające w obszarze sztucznej inteligencji, robotyzacji czy klimatu i ochrony środowiska mogą aplikować do rundy uzupełniającej do 10. edycji programu ORLEN Skylight accelerator. Nabór potrwa do 19 maja 2024 roku.

ORLEN Skylight accelerator to flagowy mechanizm energetycznego koncernu stworzony z myślą o współpracy z młodymi spółkami technologicznymi. O jego silnej pozycji w polskim ekosystemie startupów najlepiej świadczy fakt, że do programu zakwalifikowało się blisko 30 startupów wybranych w ramach dziewięciu edycji.

Zespoły, które do niedzieli 19 maja wypełnią formularz zgłoszeniowy, staną przed niepowtarzalną okazją na kooperację z narodowym championem przy rozwijaniu i wdrażaniu swoich innowacyjnych rozwiązań.

Dopasować się do kategorii

Kluczem do sukcesu jest przedstawienie przez startupy takiego rozwiązania, które najpełniej odpowie na technologiczne wyzwania postawione przez Grupę ORLEN. W trwającej rundzie uzupełniającej poszukiwane są rozwiązania z kategorii: Nowoczesna stacja i klient przyszłości. W jej ramach wyodrębniono następujące obszary:

  1. Zdrowy klimat i relaks na stacji paliw – chcemy, żeby wizyta na stacji paliw pomagała naszym klientom skutecznie odpocząć, obniżyć poziom stresu i zregenerować siły w „zielonym”, naturalnym otoczeniu. Chcemy nawiązać współpracę z firmami, które za pomocą ekologicznych i „zielonych” rozwiązań sprawią, że nasze stacje i ich otoczenie jeszcze skuteczniej będą służyć kierowcom, pasażerom i dzieciom – np. w kontekście pochłaniania smogu lub zanieczyszczeń z powietrza przy użyciu roślin i technologii.
  2. Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji i robotyzacji na stacjach paliw – w Grupie ORLEN dbamy o nowoczesne rozwiązania. Poszukujemy rozwiązań z obszaru robotyzacji oraz AI, które pozwolą przyspieszyć obsługę klienta, zwiększą sprzedaż i ulepszą zdolności operacyjne na stacjach paliw.
  3. Zrównoważone środowiskowo, ekologiczne i przyjazne naturze stacje paliw – dbamy o planetę, nasze bezpośrednie sąsiedztwo i naszych klientów. Poszukujemy rozwiązań, które związane są z ekologią m.in. na eliminowaniu plastiku. Poszukujemy również innowacyjnych narzędzi, które pozwolą nam zredukować zużycie energii i innych zasobów na stacjach paliw.
  4. Kompleksowa obsługa klientów stacji paliw – nasze stacje paliw to miejsce, gdzie kierowcy i pasażerowie mogą znaleźć szeroką gamę produktów i usług, niekoniecznie związanych z tankowaniem. Cały czas pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty i szukamy startupów, które pomogą nam dostarczyć dodatkową wartość klientom.

Co oferuje ORLEN Skylight accelerator?

Startupy, które zostaną zakwalifikowane do 10. rundy, mogą liczyć na wdrożeniowy pilotaż swojego rozwiązania. Dla spółki to okazja, aby przetestować własną innowację w infrastrukturze Grupy ORLEN, a następnie skalować takie rozwiązanie. W ramach ORLEN Skylight accelerator startupy mogą liczyć też na sfinansowanie pilotażu. Dodatkowo, z zespołem startupu współpracować będą eksperci Grupy ORLEN, dzieląc się swoją wiedzą i zapewniając dostęp do firmowego ekosystemu innowacji. Po zakończeniu programu ta współpraca może trwać dalej w ramach strategicznego partnerstwa między startupem a Grupą ORLEN.

Każda edycja programu kończy się Demo Day. To wtedy publiczności prezentowane są technologiczne wdrożenia, które udało się wypracować w trakcie danej rundy.

Do tej pory startupy korzystające z dziewięciu wcześniejszych edycji programu ORLEN Skylight accelerator rozwijały ze spółkami Grupy ORLEN innowacje w takich kategoriach jak Przemysł 4.0 oraz bezpieczna organizacja, Nowoczesna stacja i klient przyszłości, Efektywna i niskoemisyjna energetyka czy Cyfrowa organizacja.

Czytaj także: