To już IV edycja Uniwersytetu Sukcesu
Uniwersytet Sukcesu to program pozwalający zdobyć kompetencje przyszłości z zakresu komunikacji, motywacji, prawa, programowania, cyberbezpieczeństwa i digital marketingu. Organizatorzy podkreślają, że program jest trudny i wymaga wielomiesięcznego zaangażowania, ale daje uczestniczkom realną możliwość zdobycia dobrze płatnej i ciekawej pracy.
– Dla każdej uczestniczki Uniwersytet Sukcesu to prawie rok intensywnej pracy. Udział w warsztatach, program mentoringowy, doradztwo zawodowe, spotkania z ekspertami oraz kursy przygotowujące do pracy w IT zakończone egzaminem. Na koniec wiele uczestniczek trafia na płatne staże do partnerów naszego programu – w tej edycji już teraz na starcie mamy zagwarantowane staże dla połowy uczestniczek – mówi Elżbieta Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.
Teraz program dostępny także dla Ukrainek
Każda edycja programu różni się od poprzedniej, ale cel pozostaje bez zmian: pomóc wejść na rynek pracy młodym kobietom poprzez wyposażenie ich w nowe kompetencje cyfrowe i komunikacyjne.
– Program Uniwersytet Sukcesu jest bardzo ważnym dla mnie projektem, bo adresuje prawdziwe potrzeby dziewczyn z wykluczonych środowisk, czyli takich gdzie brakuje wsparcia i nie ma świadomości tego w którym kierunku zmierza świat i jak się w nim odnaleźć – mówi Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University. – W ostatnich trzech tygodniach wszyscy wyjątkowo mocno poczuliśmy jak ważna jest solidarność i umiejętność szybkiej adaptacji do zmian. Nie pozostajemy obojętni na tragedię, która dotknęła naszych sąsiadów – od pierwszych dni wojny wysyłamy drony do Kijowa, a teraz pomagamy także tu na miejscu. Rozszerzamy nasze fundacyjne projekty, aby objęły dzieci i kobiety uciekające z Ukrainy. Błyskawicznie dostosowaliśmy Uniwersytet Sukcesu na potrzeby rekrutacji Ukrainek. Wierzymy, że i dla nich ten program może być szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia.
Obywatelki Ukrainy mogą zgłaszać się do Uniwersytetu Sukcesu poprzez wypełnienie zamieszczonego na stronie programu formularza w języku ukraińskim, jednak na dalszym etapie niezbędna będzie znajomość języka angielskiego lub polskiego. Program jest skierowany do Ukrainek w wieku 20-30 lat, które wyjechały z Ukrainy z powodu działań wojennych i są zdeterminowane, aby wziąć udział w rocznym programie, w czasie którego nabędą nowe kompetencje w wybranym przez siebie obszarze z zakresu nowych technologii. Poza 5-dniowym warsztatem stacjonarnym, który uczestniczki odbędą w jednym z 3 miast: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, reszta zajęć prowadzona będzie online i nie trzeba wtedy przebywać na terytorium Polski.
Zaangażowani partnerzy programu
Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 10 000 zł, dlatego każdego roku projekt wymaga wsparcia wielu darczyńców. Co ważne, partnerzy programu, nie ograniczają się do wkładu finansowego – często ich pracownicy angażują się w działania w charakterze mentorów czy doradców zawodowych uczestniczek Uniwersytetu Sukcesu.
Dotychczas, wsparcie IV edycji programu, oprócz Nationale-Nederlanden, potwierdzili: Fundacja Inter Cars, Bayer, Ocado, OEX, Puro Hotels, Gestalt Szkoła Psychoterapii, Lumina Learning, SSW Pragmatic Solutions i Kancelaria Prawna BWHS. Wciąż można dołączyć do grona parterów.
Rekrutacja do programu już się rozpoczęła i potrwa do 31.05.2022 r. Kandydatki muszą wypełnić formularz na stronie: www.uniwersytetsukcesu.com.