Fundusz ASI Gaming Investment Group z coraz mocniejszą ofertą na scenie gamedev

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Fundusz ASI Gaming Investment Group z coraz mocniejszą ofertą na scenie gamedev

Udostępnij:

W odpowiedzi na wiele pytań załączamy poniższe doprecyzowanie dotyczące roli pana Januarego Ciszewskiego oraz spółki Cypher.Dog

Pan January Ciszewski jest inwestorem funduszu ASI Gaming Investment Group. Jest także doradcą i funduszu w zakresie realizacji inwestycji Gaming Village. Pan January Ciszewski nie jest partnerem zarządzającym Funduszu podejmującym decyzje inwestycyjne w zakresie strategii inwestycyjnej Funduszu. Powyższe są zastrzeżone dla zarządu Funduszu.

W trakcie realizacji jest również inwestycja w spółkę Cypher.dog, która oferuje narzędzia do bezpiecznego przesyłania zaszyfrowanych plików, synchronizowany szyfrowany storage w chmurze, szyfrowanie lokalne zasobów oraz komunikator (w wersji desktopowej i mobilnej). Całość różni się od istniejących rozwiązań przede wszystkim brakiem „zaufanej trzeciej strony”, absolutną ochroną klucza prywatnego oraz dodatkowo stosowaniem unikalnej metody potwierdzania tożsamości i anonimizacji metadanych. Spółka Cypher.dog ma zgłoszone wnioski patentowe aby zabezpieczyć prawa intelektualne rozwiązań zaimplementowanych w oprogramowaniu. Cypher.dog jako jedyna polska firma sprzedaje swoje rozwiązania w cloud marketplace Ingram Micro – największego dystrybutora IT na świecie oraz jest w trakcie nawiązywania współpracy z innymi globalnymi graczami oferującymi rozwiązania z branży security.


Fundusz ASI Gaming Investment Group, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu, coraz prężniej działa na polskiej i międzynarodowej scenie gamedev. Nie tylko dalej pracuje wraz z Miastem Katowice nad projektem pierwszej europejskiej wioski gamingowej „Gaming Village”, ale rozpoczął też prace nad innymi ciekawymi inwestycjami. Znacząco powiększył się również skład osobowy funduszu i jego partnerów.

Wzmocniony skład

Wśród inwestorów funduszu ASI Gaming Investment Group jest bardzo znany i ceniony inwestor January Ciszewski. Ciszewski jest większościowym udziałowcem w JRHolding, które inwestuje w wiele branż, w tym w Gaming. Wraz z JRHolding posiada on udziały wydawnictwa gier All in! Games S.A. (kapitalizacja 430 mln zł) oraz udziały dewelopera gier One More Level S.A. (kapitalizacja 438 mln zł), który niedawno wydał hit o nazwie „Ghostrunner” (sprzedaż prawie 200 tys. sztuk w pierwszym miesiącu po premierze).

Dodatkowo zarząd ASI Gaming Investment Group został wzmocniony o nowych członków. Mariusz Szynalik i Maciej Strużyna to weterani branży gier komputerowych w Polsce, którzy wcześniej pracowali w takich firmach, jak Artifex Mundi, Techland, ARP Games, gdzie zajmowali się rozwojem biznesu, produkcją, analityką i marketingiem. Mają oni za zadanie szukać nowych inwestycji oraz kalkulować ich potencjał, dzięki nowatorskiemu i autorskiemu procesowi oraz technologii ewaluacji potencjału gier, jaki opracowali.

Wydawnictwo jako kluczowa inwestycja

Unikalny proces ewaluacji będzie podstawowym narzędziem w działalności wydawnictwa, gdzie będzie także nadal udoskonalany.

– Rynek gier jest obecnie przesycony kontentem; choćby na Steam codziennie wydawanych jest blisko 30 gier. Jak pokazują badania, większość z nich nigdy się nie sprzeda z powodu braku działań marketingowych, a niektóre, tak naprawdę, nigdy nie miały szans się sprzedać. Podejście, które rozwijamy, wraz ze wspierającą je technologią, opiera się na zaawansowanej analizie wielu źródeł informacji, na podstawie których próbujemy jak najwcześniej ocenić szanse gry na osiągniecie pozytywnego wyniku finansowego – mówi Mariusz Szynalik.

– To swoisty „stop loss” dla procesu produkcji gier. Wdrożenie tego procesu pozwoli zminimalizować ryzyko i koszt potencjalnie nietrafionych inwestycji zarówno w wydawnictwie, jak i w funduszu – dodaje Maciej Strużyna.

Tworzona technologia wspierać będzie również spółki z ekosystemu ASI Gaming Investment Group, a samo wydawnictwo wspierać spółki w zakresie marketingu oraz sprzedaży ich produktów. Potencjał na synergię pomiędzy funduszem i wydawnictwem jest ogromny, dlatego ASI GiG rozpoczęło tę inwestycję jako jedną z pierwszych.

W tym momencie ASI GiG rozpoczyna zbieranie kapitału na inwestycję w wydawnictwo, a dodatkowo planowana jest też kampania crowdivestingowa już w pierwszej połowie 2021 roku, aby dać szansę na inwestycję również mniejszym inwestorom. Debiut giełdowy planowany jest do końca 2021 roku. Zainteresowani inwestorzy już mogą zgłaszać się na zapisy na pakiet emisji akcji wydawnictwa.

Pozostałe inwestycje

Z innych ciekawych inwestycji, w grudniu 2020 została sfinalizowana umowa na duże IP rozpoznawane przez setki milionów osób, która zostanie ogłoszona już w Q1 2021. „Jest to ogromny i unikalny temat, którego fanem jestem od lat ” – mówi Maciej Strużyna.

W trakcie realizacji jest również inwestycja w spółkę Cypher.Dog, która oferuje zaawansowane oprogramowanie do szyfrowania oparte na Blockchain. Cypher.dog, jako jedyna polska firma, ma podpisane umowy z największymi dostawcami Cyber Security na świecie (Ingram Micro).

To rozwiązanie również zostanie zaimplementowane po pozytywnych testach w dużym sklepie dystrybucji gier gwarantując bezpieczeństwo szyfrowania danych i kontentu użytkownikom platformy sprzedażowej.

ASI GiG prowadzi aktualnie bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi kilkoma perspektywicznymi spółkami z Polski i Europy, a we wczesnej fazie ewaluacji ma już kilkadziesiąt kolejnych projektów.

Oferta funduszu

Fundusz cały czas poszukuje nowych i ciekawych tematów, jak również inwestorów.
Jak zaznaczają właściciele funduszu: „Spółkom oferujemy nie tylko kapitał, ale również wsparcie wiedzą od najlepszych z branży, jak również uczestnictwo w naszym ekosystemie inwestycji, w którym zachodzić będzie coraz więcej synergii pomiędzy podmiotami. Budowanie takich synergii jest jednym z kluczowych celów ASI GiG.”

– Nasza oferta dla inwestorów jest równie ciekawa. Inwestujemy w branżę gamedev i branże pokrewne na bardzo wczesnym etapie, często w tematy niedostępne dla innych inwestorów. Używamy nowoczesnej technologii ewaluacji i precyzyjnie zarządzamy ryzykiem. Dbamy też, aby wyjście inwestycyjne, najczęściej przez IPO, odbyło się najpóźniej w 24 miesiące od inwestycji, a często już po 9-12 miesiącach. Warto też wspomnieć o zwolnieniu z podatku od zysku kapitałowego przy objęciu przez fundusz powyżej 10% udziałów na minimum 24 miesiące – dodaje Mariusz Szynalik.

 

Artykuł powstał we współpracy z  ASI Gaming Investment Group