Niektóre z najbardziej znaczących inwestycji Daphni w przeszłości obejmują Back Market, Swile, Hubcycle i Pasqal. Od 2015 roku firma zainwestowała w 70 europejskich startupów.
Dzięki najnowszemu funduszowi Daphni planuje zainwestować w kolejne 40 startupów. Komandytariuszami w Daphni Blue są Crédit Mutuel Arkéa, Bpifrance, Europejski Fundusz Inwestycyjny, PRO BTP i Swen Capital Partners.
– Musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób możemy zarówno wyróżnić się, jak i wspierać technologie lub usługi, które są zrównoważone, gdy inwestujemy w nowe projekty – powiedział redakcji TechCrunch partner założyciel Pierre-Eric Leibovici. – Ponieważ pod koniec dnia występują cykle i widzimy, że w danym momencie albo rynek się konsoliduje, albo jest zdominowany przez amerykańskich graczy, albo ostatecznie nie było wystarczającego przełomu.
Nie AI, tylko nauka
Podczas gdy większość firm VC wspomina o sztucznej inteligencji w co drugim zdaniu, Daphni chce położyć nacisk na naukę (w ogóle) jako główny czynnik kolejnej fali innowacji: nauki przyrodnicze, biologię, fizykę, chemię i matematykę.
– Jest jeszcze jeden element, który jest nowym trendem. Nowe pokolenie naukowców jest znacznie bardziej otwarte na komercjalizację swoich badań podstawowych i stosowanych, ponieważ widzą, że wszyscy ich przyjaciele wokół nich zakładają firmy – powiedział Leibovici.
Podczas gdy francuskie uniwersytety odkładają część swojego budżetu, aby przyciągnąć amerykańskich naukowców, Daphni twierdzi, że nie zdecydował się na ponowne skupienie się na naukach podstawowych z tego powodu.