– Dostrzegliśmy potencjał w projekcie oferującym produkt powszechnego użytku, który w dostępnej dziś postaci napotyka na problemy natury zdrowotnej przy niewłaściwym i długotrwałym użytkowaniu. Poprzez inwestycję i wpisany w nią projekt badawczo-rozwojowy będziemy chcieli rozwiązać wraz z pomysłodawcą spółki House of Glam – Robertem Kościelskim, zagadnienie czystości spalania, minimalizując jego negatywny wpływ na konsumentów – mówi Tomasz Marczuk, Członek Zarządu Funduszu SPINAKER alfa.
House of Glam to świece zapachowe o kosmetycznej czystości spalania. Obecnie na polskim rynku nie istnieją świece, których bezpieczeństwo i nieinwazyjny wpływ na zdrowie konsumentów zostałyby potwierdzone badaniami oraz certyfikacją. Tym samym konsument nie dysponuje pełną i wiarygodną informacją na temat bezpiecznego spalania zarówno świec parafinowych, jak i świec określających się mianem „eko” w zamkniętych pomieszczeniach.
– Badania laboratoryjne surowców wchodzących w skład receptur na zawartość pestycydów oraz zafałszowań parafiną to bardzo innowacyjne i ambitne podejście w kategorii świec. Pozwoli ono wykluczyć spółce House of Glam potencjalne zagrożenia dotyczące surowców pochodzenia naturalnego, które mogłyby mieć negatywny wpływ na dalsze wyniki badań emisji spalania wosków – dodaje dr. inż. Piotr Semkiw z Instytutu Pszczelnictwa w Puławach.
Innowacja produktu, poza unikalnym, modułowym wzornictwem, opiera się na recepturach bazujących na woskach naturalnych, stanowiących połączenie wosku sojowego i pszczelego oraz dedykowanych maseł kosmetycznych. Dobór odpowiednich komponentów będzie miał na celu uzyskanie czystej emisji spalania wosków, bez wydzielania szkodliwych substancji lotnych wywierających negatywny wpływ na układ oddechowy.
Zaplanowane prace badawczo-rozwojowe zostaną zakończone po spełnieniu rygorystycznych norm dla spalania wewnątrz zamkniętych pomieszczeń oraz po potwierdzeniu certyfikatami laboratoriów certyfikowanych przez Polskie Centrum Akredytacji.
Inwestycja została przeprowadzona w ramach działania BRIdge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.