Gdyńskie symulatory wjadą do Wielkiej Brytanii: Flint Systems rozpoczyna współpracę z Reality Check Studios

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Gdyńskie symulatory wjadą do Wielkiej Brytanii: Flint Systems rozpoczyna współpracę z Reality Check Studios

Udostępnij:

Flint Systems, zajmująca się dostarczaniem narzędzi szkoleniowych dla przemysłu w środowisku wirtualnej rzeczywistości firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, rozpoczyna współpracę z Reality Check Studios. To firma szkoleniowa i edukacyjna w obszarze rzeczywistości rozszerzonej (XR) w Wielkiej Brytanii. Gdyńskie symulatory mają być dostępne dla klientów na Wyspach.

Działający w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia startup specjalizuje się w projektowaniu i produkowaniu symulatorów wirtualnej rzeczywistości dla klientów z całego świata. Gotowe oraz customowe realizacje umożliwiają szkolenie pracowników do rozmaitych obszarów przemysłu. Narzędzia szkoleniowe bazują na realistycznej symulacji, odzwierciedlającej fizyczne parametry zachowania konkretnej maszyny oraz elementów jej otoczenia.

Nauka jazdy widłowym wózkiem

W ramach współpracy Reality Check Studios będzie prezentować produkty Flint Systems w swojej siedzibie zlokalizowanej w Yorkshire. Wśród prezentowanych rozwiązań, znajdzie się m.in. symulator wózka widłowego, stworzony przez gdyński startup.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania współpracy z Reality Check Studios. Stanowi ona istotny krok w poszerzaniu naszej obecności w Wielkiej Brytanii, a my wierzymy, że symulator VR dla wózków widłowych, prezentowany w Yorkshire, przyniesie duże korzyści naszym klientom i przyczyni się do wzrostu obu firm – komentuje Leszek Tarnawski, prezes zarządu Flint Systems.

– Jako lider w dziedzinie innowacji immersyjnych, Flint Systems przekracza granice, łącząc przełomowe szkolenia wirtualnej rzeczywistości z precyzyjnie wykonanym hardware’m, który ustanawia standard dla symulacji najwyższej klasy. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi wprowadzamy to rozwiązanie na brytyjski rynek – dodaje Martin Taylor, CCO Reality Check Studios.

Czytaj także: