Genomtec zebrał 8 mln złotych. Na akcje było tylu chętnych, że firma mogłaby pozyskać 50 mln złotych

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Genomtec zebrał 8 mln złotych. Na akcje było tylu chętnych, że firma mogłaby pozyskać 50 mln złotych

Udostępnij:

Genomtec rozpoczął ofertę publiczną w której chce zebrać 8 mln złotych. Jak się okazało inwestorzy bardzo mocno zainteresowali się projektem. Chętnych na akcje spółki było tak dużo, że firma zebrałaby ponad 50 mln złotych.

Na początku października informowaliśmy, że Genomtec rozpoczął ofertę publiczną, w ramach której planuje pozyskać 8 mln złotych. Plan został zrealizowany. W sumie zostało wystawionych 730 tys. akcji w cenie 11 złotych za sztukę. Jak się okazało chętnych inwestorów na zakup akcji było zdecydowanie więcej, niż zakładała spółka, a gdyby wszyscy dokonali zakupu firma zebrałaby ponad 50 mln złotych. 

Bardzo dziękujemy za zaufanie. Cieszymy się, że jesteśmy tak blisko zakończenia z sukcesem naszej oferty publicznej, co mocno przybliży Genomtec ID do komercjalizacji systemu skomentował, cytowany przez serwis money.pl, założyciel i prezes Genomtec Miron Tokarski.

Zapisy na akcje będą prowadzone od 23 października do 4 listopada 2020 roku. Firma poinformowała również, że do jej debiutu dojdzie najprawdopodobniej w I kwartale 2021 roku, a nie jak wcześniej założono do końca 2020 roku. Natomiast komercjalizacja tworzonego rozwiązania planowana jest na pierwszą połowę 2022 roku.

Innowacyjne testy

Głównym produktem wrocławskiej spółki jest Genomtec ID, mobilne urządzenie do szybkiej genetycznej identyfikacji patogenów m.in. bakterii, wirusów oraz grzybów. Rozwiązanie zyskało na znaczeniu w okresie pandemii koronawirusa. Firma w związku z zaistniałą sytuacją stworzyła test, który wykrywa Covid-19 w zaledwie 11 minut.

Jednak pomysł na system do badania patogenów powstał długo przed wybuchem pandemii, bo w 2017 roku. Choć rozwiązanie firmy wspiera walkę z koronawirusem, warto pamiętać, że może ono być przełomem w diagnostyce ogólnej. Jak zapowiadają specjaliści, jeśli Genomtec ID wejdzie na rynek, będzie on najszybszą i najbardziej precyzyjną metodą diagnostyczną.