GGPredict pozyskało 1 mln dolarów. Ruszy na dalszy podbój Stanów Zjednoczonych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

GGPredict pozyskało 1 mln dolarów. Ruszy na dalszy podbój Stanów Zjednoczonych

Udostępnij:


GGPredict to warszawski startup, który stworzył platformę analityczno-treningową dla graczy biorących udział w meczach Counter-Strike. Właśnie zamknął rundę finansowania, w której zebrał milion dolarów. Środki przeznaczy na dalszy rozwój technologii i ekspansję na rynki zagraniczne – głównie amerykański i skandynawski.

– Decyzja o kolejnej inwestycji w sektorze e-sportu to dla funduszu ffVC Tech & Gaming kolejny krok przy budowie silnego portfolio spółek, w tym dynamicznie rozwijającym się ekosystemie. GGPredict zyskuje nie tylko zaufanego partnera kapitałowego, ale może przede wszystkim mentoring i rozbudowaną sieć kontaktów w Polsce i zagranicą. Uważamy, że produkt oferowany przez spółkę jest unikalny na skalę światową, a model biznesowy obrany przez założycieli ma duże możliwości skalowania i ekspansji na kolejne rynki – mówi Maciej Skarul, Partner w ffVC.

Początki GGPredict

GGPredict zostało założone w 2019 roku przez Przemysława Siemaszko, Mateusza Kamola, Daniela Zawadzkiego, a z czasem dołączył do nich Michał Łowigus. Jego twórcy pracowali w firmie big data, mierząc się z problemami analiz meczów Conter Strike. Postanowili wykorzystać doświadczenie w analizie danych, IT oraz gamingu, w celu stworzenia kompleksowego narzędzia służącego rozwojowi graczy z całego świata.

– GGPredict tworzy bardzo zgrany, szybko uczący i rozwijający się zespół, chętnie czerpiący z doświadczeń najlepszych zawodników, trenerów czy psychologów w branży i umiejętnie wyciągający wnioski. Do tego buduje świetny i zaawansowany technologicznie produkt na bardzo perspektywicznym i wciąż niezagospodarowanym rynku szkolenia i rozwijania umiejętności e-sportowych. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do obecności naszego funduszu w tej rundzie i dalej będziemy wspierać zespół GG naszym know-how i dostępem do globalnego networku – mówi Tomasz Domogała, właściciel TDJ i współtwórca TDJ Pitango Ventures.

Stworzona technologia pozwala na śledzenie każdego ruchu gracza i jego decyzji w czasie rzeczywistym trwania rozgrywki. Na podstawie zebranych danych algorytm platformy analizuje przebieg meczu w ponad 250 metrykach, które są porównywane z bazą prawie miliona rozegranych meczy. Sztuczna inteligencja (AI) GGPredict czy się pozytywnych i negatywnych zachowań graczy, po to, by móc podpowiedzieć graczom jak najlepsze reakcje na konkretne sytuacje.

Plany na rozwój

– Pracując nad GGPredict z ponad 25 tysiącami graczy, zauważyliśmy, że większość naszych klientów spędza ponad 20 godzin tygodniowo grając w Counter-Strike. Sprawiając, że ten czas będzie wykorzystywany dużo efektywniej i mądrzej, wierzymy, że dostarczamy graczom nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także ogromną satysfakcję i radość z dużo szybszych postępów. Nawet korzystając z beta wersji GGPredict, nasi użytkownicy awansowali na wyższe rangi o 10% częściej niż przeciętni gracze CS:GO – mówi Przemysław Siemaszko, CEO w GGPredict.

Zespół GGPredict połączył siły z najlepszymi zawodnikami i trenerami CS:GO, wykorzystując ich pragmatyczne, ponad 20-letnie doświadczenie z analitycznym know-how i danymi zbieranymi za pomocą algorytmów. Efektem tej synergii są spersonalizowane plany treningowe, które dopasowują się do stylu gry klientów platformy. Firma planuje również rozwijać podobną technologię, która ułatwi treningi graczom takich tytułów, jak DOTA 2 oraz League of Legends.