Girls in IT. Wrocławskie spotkanie dla młodych kobiet planujących karierę zawodową

girls in it wroclawskie spotkanie dla mlodych kobiet planujacych kariere zawodowa
Udostępnij:
“Girls in IT” to spotkanie dla studentek i uczennic szkół średnich, które pomoże w przybliżeniu im realiów pracy w firmie technologicznej i w podjęciu właściwej decyzję na temat kariery zawodowej.

Spotkanie organizowane jest przez ekspertki z wrocławskiego software house’u Monterail, wyróżnianego w międzynarodowych rankingach firm deweloperskich.

Podczas 2-godzinnego spotkania “Girls in IT” młode kobiety dowiedzą się one na czym polega praca w firmie technologicznej działającej na międzynarodowym rynku. Co najważniejsze, udział w spotkaniu pomoże zweryfikować, czy branża IT to dla nich atrakcyjny kierunek rozwoju. Nie zabraknie też wsparcia ze strony ekspertek i dzielenia się konkretnymi informacjami na temat pracy w IT.

“Od ponad czterech lat pracuję jako programistka w branży IT. Wiem, że dla wielu młodych kobiet podjęcie decyzji o studiach technicznych nie jest oczywistym wyborem. Niektóre z nich obawiają się stereotypów związanych z naszą branżą, inne są zniechęcane przez opinię społeczną. Dlatego chcemy dać im możliwość porozmawiania z kobietami, które kilka lat temu były w podobnej sytuacji i mogą podzielić się osobistym doświadczeniem. Zależy nam na tym, aby pomóc dziewczynom dokonać świadomego wyboru kariery zawodowej” mówi Alina Melnyk, inicjatorka spotkania, na co dzień frontend deweloperka w Monterail.

Podczas spotkania będzie można:

  • Usłyszeć historie doświadczonych ekspertek, które kilka lat temu stały przed podobnym wyborem i dowiedzieć się, w jaki sposób podjęły decyzję o swojej przyszłości;
  • Dowiedzieć się, jak to jest pracować w “męskim świecie” i czy faktycznie jest on taki, jak go opisują;
  • Poznać różne ścieżki kariery w firmie technologicznej, w różnych działach i na różnych stanowiskach;
  • Porozmawiać z programistkami, designerkami, project managerkami, testerkami oraz ekspertkami od marketingu i HR-u, które odpowiedzą na wszystkie pytania;
  • Przekonać się jak stereotypy na temat pracy w IT mają się do rzeczywistości.

Spotkanie odbędzie się 22 maja o godzinie 18 w siedzibie Monterail: Oławska 27-29. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

“Girls in IT” to inicjatywa realizowana przez ekspertki z firmy Monterail - wrocławski software house od ponad siedmiu lat tworzący aplikacje webowe i mobilne dla klientów z całego świata. W 2016 roku zdobyła prestiżowe wyróżnienie Deloitte Technology Fast 50 dla najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw z naszego regionu. Monterail jest numerem 1 w kategorii firm deweloperskich Ruby on Rails na świecie według portalu Clutch.co.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia