GLIP rozpoczyna tworzenie oprogramowania wykorzystującego DICE +

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Najprościej rzecz ujmując, stoły interaktywne to duże tablety – mówił w rozmowie z Głosem Biznesu Przemysław Kozłowski, jeden z założycieli GLIP. Spółka chce, abyśmy z produktu korzystali właśnie jak z tabletów. Różnica jest w wielkości ekranu. Większy ekran, to więcej osób zaangażowanych np. w grę.

Najprościej rzecz ujmując, stoły interaktywne to duże tablety – mówił w rozmowie z Głosem Biznesu Przemysław Kozłowski, jeden z założycieli GLIP. Spółka chce, abyśmy z produktu korzystali właśnie jak z tabletów. Różnica jest w wielkości ekranu. Większy ekran, to więcej osób zaangażowanych np. w grę.

Dzięki współpracy poznańskie spółki mają zamiar zaproponować użytkownikom z całego świata wieloosobową interaktywną rozrywkę. Ze stołu interaktywnego GLIP i kostki DICE+ może korzystać jednocześnie od kilku do kilkunastu osób. Rozrywka to jednak tylko jedno z zastosowań interaktywnego stołu. Stół multimedialny idealnie sprawdza się w zespołach projektowych, na salach szkoleniowych oraz w miejscach publicznych – mówi Przemysław Kozłowski.

Pomysł na stworzenie interaktywnych powierzchni dotykowych narodził się w głowie Grzegorza Hibnera, absolwenta Politechniki Poznańskiej. Razem z Przemysławem Kozłowskim, postanowili przenieść swoją fascynację technologiami na własny projekt. Inspirowały nas technologie prezentowane przez największe światowe koncerny – mówi Grzegorz Hibner. Pierwsze prace nad projektem i prototyp powstawał w garażu. Zespół po dofinansowanie zwrócił się do Inqbator Seed.

Duże wymagania

GLIP jest dystrybutorem oprogramowania firmy holenderskiej, które potrafi dostosować do potrzeb każdego. W chwili obecnej wśród klientów firmy są szkoły, firmy wystawiennicze, projektanci stoisk targowych – przekonuje Przemysław Kozłowski, prezes GLIP. Dodaje, że najnowszym projektem zrealizowanym w całości w oparciu o rozwiązania multimedialne GLIP jest Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Ile czasu zajmuje poznańskiej spółce realizacja zlecenia np. dla firmy, która chce za pomocą stołu zaprezentować swoją firmę na targach? Podobno czas wykonania oraz dostawy stołu, ekranu dotykowego nie przekracza dwóch tygodni. W przypadku krótkoterminowych wypożyczeń urządzeń np. w celu prezentacji podczas targów, eventów dostawa i instalacja wraz z oprogramowaniem zajmuje nam jeden dzień roboczy – komentuje Przemysław Kozłowski.

Interaktywny świat

Firma GLIP posiada największą w Polsce flotę urządzeń dotykowych w skład której wchodzi kilkanaście ekranów dotykowych, totemy interaktywne, podłogi, ściany dotykowe oraz interaktywne hologramy. Wszystkie urządzenia produkowane są w Poznaniu. Przedstawiciele GLIP i DICE+ poznali się już podczas wstępnego etapu wdrożenia technologii dotykowych. Stół multimedialny był wtedy prototypem, jednak udało się połączyć go z kostką i wykonać pierwsze testy.

Najnowsza rodzina urządzeń dotykowych GLIP działa w oparciu o Androida, dlatego praktycznie wszystkie aplikacje wykorzystujące kostkę na tabletach mogą działać na urządzeniach GLIP. Nasz dział zajmujący się rozwojem oprogramowania, pracuje nad nowymi aplikacjami współpracującymi z kotką DICE+ które możemy zaoferować naszym klientom – ze szczególnym uwzględnieniem sektora edukacyjnego – dodaje Kozłowski.

Jakie spółka GLIP ma plany na przyszłość? Chcemy być wiodącym dostawcą urządzeń dotykowych na rynku Polskim oraz planujemy zadebiutować wielkoformatowymi wyświetlaczami holograficznymi na rynku europejskim – komentuje Przemysław Kozłowski, prezes spółki GLIP.