Google i GammaRebels akcelerują startupy

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Gigant z Mountain View we współpracy z akceleratorem GammaRebels wesprze polskie startupy. Celem wspólnego przedsięwzięcia będzie wsparcie merytoryczne i finansowe młodych firm, które zgłoszą się do wzięcia udziału w programie akceleracyjnym.

Gigant z Mountain View we współpracy z akceleratorem GammaRebels wesprze polskie startupy. Celem wspólnego przedsięwzięcia będzie wsparcie merytoryczne i finansowe młodych firm, które zgłoszą się do wzięcia udziału w programie akceleracyjnym.


Nowy program akceleracyjny oficjalnie nazywa się „GammaRebels in partnership with Google for Entrepreneurs”. Pozyskanie przez akcelerator Krzysztofa Kowalczyka tak znaczącego partnera jakim jest Google to bardzo dobry znak dla całej branży startupowej. Jak do tego doszło?

Kilka miesięcy temu zostaliśmy zaproszeni do rozmów o uruchomieniu w Krakowie kolejnej edycji naszego akceleratora GammaRebels, w dedykowanej dla startupów przestrzeni w bliskim sąsiedztwie biura, w którym mieści się krakowski dział R&D Google. Ponieważ do rozmów zaproszono kilka funduszy cieszymy się, że ostatecznie Google wybrał fundusz HardGamma Ventures i stworzony przez nas program GammaRebels, co jest dla nas kolejnym potwierdzeniem, że oferujemy najlepszy w regionie program akceleracyjny dla startupów – dla MamStartup.pl komentuje Krzysztof Kowalczyk.

To zdecydowanie bardzo dobry krok ze strony Google i zarazem wyróżnienie dla GammaRebels. Na współpracy tych podmiotów powinny przede wszystkim skorzystać same startupy. Co konkretnie zaoferuje im Google i GammaRebels?

Google daje do dyspozycji dedykowaną przestrzeń biurową oraz dostęp do szerokiego grona swoich ekspertów. GammaRebels zapewnia finansowanie inwestycji w startupy, mentoring (pod adresem http://www.gammarebels.com/mentors można zapoznać się aktualnym gronem mentorów)  oraz zarządzanie zarówno przestrzenią jak i programem akceleracyjnym – mówi Krzysztof Kowalczyk.

Pierwszą rekrutacją do programu akceleracyjnego GammaRebels przeprowadził rok temu w czerwcu. Wyłoniono wtedy ciekawe startupy, a wśród nich znalazły się m.in. BusyFlow, Appvetica czy ARNav. Jakich projektów w tym roku będzie szukać polski akcelerator razem z Google?

– Szukamy projektów tworzonych przez zespół składający się z co najmniej jednego programisty i jednej osoby odpowiedzialnej za biznes (marketing/sprzedaż/PR/etc), skalowalnych i z międzynarodowym potencjałem. Pomimo partnerstwa z Google program otwarty jest dla startupów opartych o dowolne technologie. Oczekujemy zgłoszeń przynajmniej na etapie działającego prototypu, z którym możemy się zapoznać – dodaje Kowalczyk.

Rekrutacja do „GammaRebels in partnership with Google for Entrepreneurs” ma zakończyć się mniej więcej w połowie września, a proces akceleracji startupów ruszy najpóźniej na początku października.