Google podsumowuje program Google for Startups Ukraine Support Fund

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Google for Startups Ukraine Support Fund

Udostępnij:

Google for Startups Ukraine Support Fund to program wsparcia dla ukraińskich startupów, który ogłoszono w zeszłym roku. Google przekazał w ramach niego 5 milionów dolarów ukraińskim startupom – to wsparcie finansowe, na zasadach “equity-free”, które otrzymało 58 firm. Beneficjenci otrzymali również wsparcie mentorskie i produktowe oraz kredyty na usługi chmurowe.

Oprócz podsumowania programu, w trakcie wydarzenia 46 startupów, beneficjentów funduszu, prezentowało swoje oferty przed międzynarodowymi inwestorami. Startupy prezentowały swoje innowacyjne produkty i usługi – wiele z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję. Inwestorzy mieli także okazję zapoznać się z usługami dla branży medycznej czy nowoczesnymi systemami do zarządzania danymi.

Wśród prezentujących się startupów warto wymienić takie, jak: Mindly – platforma do psychoterapii online, Zeely – rozwiązania AI wspierające model sprzedaży, Discoperi – wykorzystująca AI do zbierania danych z kamer przemysłowych i wiele innych młodych przedsiębiorstw.

Beneficjenci Google for Startups Ukraine Support Fund

Pełna lista wyselekcjonowanych do programu Google for Startups Ukraine Support Fund startupów znajduje się pod poniższymi linkami:

Warto również wspomnieć o kobietach-założycielkach startupów, które otrzymały wsparcie z Ukraine Support Fund. We wpisie na blogu Google można przeczytać historie trzech założycielek firm wykorzystujących w swoich produktach i usługach sztuczną inteligencję. Co istotne, kilkadziesiąt przedstawicieli i przedstawicielek ukraińskich startupów technologicznych, głównie kobiety, pracuje z Warszawy od blisko roku, korzystając z udostępnionej przez nas przestrzeni w budynku Google for Startups Campus Warsaw.

– Wydarzenie pokazało jak wielką energią dysponują ukraińskie przedsiębiorczynie i przedsiębiorcy – mówi Michał Kramarz, szef warszawskiego Campusu Google for Startups. – Startupy pokazały swoją innowacyjność i potencjał, prezentując oferty przed inwestorami. Zgromadzeni w Campusie przedstawiciele funduszy inwestycyjnych mieli okazję na własne oczy przekonać się o wysokim poziomie świadomości biznesowej i zaawansowaniu technologicznym ukraińskich startupów. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do sukcesu ukraińskich firm, które wsparliśmy w ramach Ukraine Support Fund.