GoRamp zdobył 450 tys. euro. Pieniądze przeznaczy na ekspansję w Polsce

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

GoRamp zdobył 450 tys. euro. Pieniądze przeznaczy na ekspansję w Polsce

Udostępnij:

Litewski startup GoRamp, który w styczniu tego roku zgarnął 120 tys. euro, właśnie zamknął kolejną rundę. Inwestycja w wysokości 450 tys. euro, pozyskana z funduszy venture capital Startup Wise Guys i Presto Ventures, zostanie przeznaczona na dalszą ekspansję w Polsce i krajach Europy Zachodniej.

Firma GoRamp została założona w 2017 roku. Zajmuje się optymalizacją procesów w logistyce. Startup stworzył platformą logistyczną, która działa w czasie rzeczywistym. Dzięki temu firmy mogą przyspieszyć komunikację zewnętrzną i wewnętrzną dotyczącą przesyłek transportowych, magazyny mogą płynnie planować przepływ pracy, a kierownicy na mogą śledzić cały proces. 

Cyfryzacja logistyki

– Wnosimy ponad 23 lata doświadczenia w zarządzaniu logistyką i łańcuchem dostaw, a ponad 15 lat w rozwoju produktów IT – rozumiemy bolączki branży i sposoby ich rozwiązywania. Nasz cel – dostarczenie pojedynczego rozwiązania chmurowego dla firm produkcyjnych – czytamy na stronie firmy.

Jak podaje serwis eu-startups.com GoRamp odgrywa ważną rolę w edukacji przemysłu szczególnie w krajach bałtyckich. Większość producentów nadal jest niechętnie nastawionych do zarządzania procesami logistycznymi za pomocą systemów, ponieważ uważają takie rozwiązania za drogie lub uważają, że systemy powinny być programowane samodzielnie. Jednym z największych wyzwań dla producentów jest znalezienie sposobu, aby partnerzy zewnętrzni (tacy jak przewoźnicy, dostawcy i klienci) mogli uzyskać informacje o przesyłkach i wprowadzić informacje zwrotne.

Logistyka ważna w okresie pandemii 

W czasie pandemii koronawirusa, wileński startup logistyczny pomógł przedsiębiorstwom produkcyjnym w zarządzaniu zmieniającymi się wyzwaniami, jakie przed tą branżą się pojawiały. Obecnie zespół nadal powiększa portfolio klientów w Polsce i krajach Europy Zachodniej, gdzie producenci są bardziej zaawansowani technologicznie. 

– Sytuacja związana z pandemią koronawirusa uświadomiła firmom produkcyjnym, że cyfryzacja informacji i jej dostępność z domu jest bardziej efektywna niż wykorzystanie zasobów ludzkich. Oparta na danych analiza kluczowych wskaźników wydajności (KPI) w całym łańcuchu to zmienne, które są ważne nie tylko dla sprostania obecnym wyzwaniom, ale mogą być również czynnikami długoterminowej przewagi konkurencyjnej na rynku. W rezultacie zapotrzebowanie na systemy zarządzania transportem prawdopodobnie wzrośnie, a zespół GoRamp z przyjemnością przyczyni się do digitalizacji branży – powiedział, cytowany przez serwis eu-startups.com, CEO i współzałożyciel GoRamp, Jevgenij Polonis.