Graj, komponuj i twórz utwory muzyczne z Artiphon

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

W świecie dźwięków dostępnych jest wiele wspaniałych instrumentów. Gitary, fortepiany, skrzypce i perkusje to jedne z nich. A gdyby tak połączyć je wszystkie w jeden prosty i użyteczny instrument? Na ten pomysł wpadł Mike Buter, który stworzył elektroniczny instrument Artiphon Instrument One i tym samym umożliwił dobrą zabawę w świetnie brzmiącym wydaniu.

fot. artiphon.com

Dla amatorów i profesjonalistów

Ariphon Instrument One jest stworzonym przez Mika Butera i jego zespół nowoczesnym instrumentem cyfrowym. Korzystając z tego niewielkiego urządzenia, muzycy mogą komponować zaawansowane utwory muzyczne wykorzystując w tym celu dobrze znane dźwięki popularnych instrumentów np. gitary i pianina. Sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami oraz komputerami przenośnymi, dzięki czemu z łatwością można rejestrować na nich dźwięki oraz poddawać licznym udoskonaleniom przy pomocy adekwatnego oprogramowania.

Gra na instrumencie ma być wygodna i przyjemna, dlatego autorzy projektu zadbali o ergonomię i jakość wykonania urządzenia. Artiphon Instument One wygląda jak starannie zaprojektowane pudełko, które przypomina kształtem gryf gitary, czyli tę cześć instrumentu, na której znajdują się struny. Dzięki wbudowanemu panelowi dotykowemu, muzycy mogą komponować utwory uderzając w niego palcami. Dodatkowo, sprzęt jest wyposażony w dwa głośniki i wejście na słuchawki, co sprzyja zarówno głośnej grze w ciągu dnia oraz tworzeniu przyszłych dzieł po cichu w nocy.

Na Kickstarterze chętnie by zagrali

Artiphon Instument One wykorzystuje uniwersalny system przekazywania informacji pomiędzy elektronicznymi instrumentami muzycznymi MIDI, dzięki czemu jest kompatybilny z większością aplikacji wspierających tworzenie ścieżek dźwiękowych takich jak Apple GarageBand, czy Ableton Live. Aby rozpocząć zabawę z nim, wystarczy połączyć za pomocom złącza USB, albo Lightning instrument z urządzeniem przenośnym, na którym jest zainstalowane oprogramowanie.

Twórcom projektu zależało na stworzeniu narzędzia, który pozwoli cieszyć się z kreatywnego procesu komponowania utworów, zamiast szlifowania umiejętności gry na konkretnym instrumencie. Zdaję się, że zespołowi Mika Butera udało się zrealizować cel, bo projekt który w marcu wystartował na Kickstarterze z zamiarem zebrania 75 000 dolarów uzyskał aż 1,3 miliona dolarów wsparcia. W produkt firmy Artiphon uwierzyło ponad 3 300 internautów, co jest ogromny sukcesem i dobrze rokuje dla prostego instrumentu cyfrowego.