Grupa Żabka i Kozminski Business Hub szukają Startupów Pozytywnego Wpływu. Dołącz do Startup Impact Program!

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Grupa Żabka i Kozminski Business Hub szukają Startupów Pozytywnego Wpływu. Dołącz do Startup Impact Program!

Udostępnij:

Grupa Żabka wspólnie z Kozminski Business Hub rozpoczynają trzecią edycję programu akceleracyjnego Startup Impact Program. Jeżeli pragniesz przyczynić się do poprawy świata i rozwijać swoje przedsięwzięcie biznesowe z pomocą specjalistów, to zachęcamy do aplikowania. Termin zgłoszeń do obecnej edycji Startup Impact Program upływa 14 stycznia.

Jest to kolejny już rok, kiedy Startupy Pozytywnego Wpływu mogą nawiązać współpracę i rozwijać się w ramach programu prowadzonego wspólnie przez Grupę Żabka i Kozminski Business Hub.

Dla kogo jest Startup Impact Program?

W programie mogą wziąć udział startupy, których rozwiązania dotyczą minimalizacji śladu środowiskowego w całym łańcuchu wartości (ze szczególnym uwzględnieniem działalności handlowej, magazynowej, logistycznej, transportowej, technologicznej):

  • rozwiązania na rzecz przechwytywania i neutralizacji dwutlenku węgla z powietrza;
  • rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną;
  • rozwiązania z zakresu efektywnego i niskoemisyjnego ciągu chłodniczego dla produktów żywnościowych;
  • procesowe, technologiczne, innowacyjne metody ograniczania marnowania żywności w łańcuchu wartości;
  • alternatywne rozwiązania dla tworzyw sztucznych;
  • nadające się do recyklingu lub kompostowania, oraz przyjazne środowisku opakowania dedykowane dla szybkich dań gotowych, mogące wytrzymać ekstremalne warunki;
  • nowe opakowanie do napojów gorących, bez plastiku, neutralne dla środowiska, z możliwością customizacji;
  • rozwiązania dla szybkiego i innowacyjnego przywracania lub skalowania ochrony drogocennych ekosystemów naturalnych i przeciwdziałania wylesianiu.

Startup Impact Program

Dlaczego Startup Impact Program?

Biorąc udział w Startup Impact Program, masz szansę na rozwijanie swojego projektu z pomocą doświadczonych specjalistów i ekspertów związanych z Grupą Żabka oraz Akademią Leona Koźmińskiego. Program ten umożliwia weryfikację i przetestowanie twojego projektu, a także pozwala uzyskać dostęp do zasobów technologicznych oraz wiedzy partnerów i organizatorów.

Jest to idealna okazja dla tych, którzy planują rozwój w branży convenience. Nawiązanie współpracy z Grupą Żabka oraz Kozminski Business Hub daje również możliwość promocji i pomoże nawiązać kontakt z kolejnymi kluczowymi klientami. Rekrutacja do programu trwa do 14 stycznia.

Link do formularza zgłoszeniowego  

Aby się zgłosić, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny online. Więcej informacji znajdziesz na stronie Startup Impact Program.

Zapoznaj się również z relacją z poprzedniej edycji programu, aby lepiej zrozumieć jego działanie.

 

Zobacz również

Rafał Rudzki (Dyrektor ds. ESG Grupy Żabka) i Karol Gajewicz (Head of Venture Studio Żabka Future) w MamStartup Podcast rozmawiają z nami o tym, jak zmienia się Grupa Żabka.

Rafał Rudzki opowiada, jak Żabka zmienia się jako odpowiedzialna, innowacyjna i pełna innowacyjnych rozwiązań Grupa. Z kolei Karol Gajewicz wyjaśnia, czym jest Venture Studio, którym kieruje, jakie partnerstwa podejmuje Grupa Żabka i co Startup Impact Program oferuje nowym spółkom technologicznym.

Najnowszy raport Startupy Pozytywnego Wpływu 2023

Czy to właśnie startupy pozytywnego wpływu będą tworzyć realną alternatywę dla dotychczasowego stylu uprawiania biznesu opartego na nadmiernej eksploatacji zasobów, nadmiernej konsumpcji produktów i pozbawionym wartości moralnych pędzie do osiągania nadmiernych zysków?

To już piąta edycja – „Startupy Pozytywnego Wpływu. Ekosystem zmiany”, któremu towarzyszy publicznie dostępna baza 750 takich organizacji. Partnerami tego projektu są BNP Paribas Bank Polska, Orange Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Danone i Grupa Żabka.