Grupa Żabka szuka startupów z obszaru foodtech. O Tobie mowa? Zgłoś się do 30 listopada

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

program akceleracji FoodtechLab Grupy Żabka

Udostępnij:

Po zrealizowaniu programu akceleracji dla startupów pozytywnego wpływu Grupa Żabka uruchomiła kolejny program – Foodtech Lab, skierowany do startupów, które tworzą rozwiązania z obszaru foodtech. Jeśli o Tobie mowa, zgłoś się i rozwiń swój projekt przy wsparciu jednej z największych sieci sklepów modern convenience w Polsce. Masz czas do 30 listopada.

– Prowadzenie zdrowego i zrównoważonego stylu życia, zapobieganie marnotrawieniu żywności czy optymalne wykorzystanie zasobów, to wyzwania wpisujące się w Strategię Odpowiedzialności Grupy Żabka. Dlatego powołaliśmy program akceleracyjny Foodtech Lab, aby dać szansę twórcom takich rozwiązań na rozwój swoich produktów lub usług w ekosystemie Grupy. Chcemy, by wspólnie z nami ułatwiali klientom zmianę codziennych nawyków na lepsze – mówi Karol Gajewicz, Head of Venture Studio, Grupa Żabka.

Przeczytaj również 👉 Grupa Żabka szuka startupów pozytywnego wpływu. Dołącz do Startup Impact Program

Dla kogo jest Foodtech Lab?

Nowy program akceleracji Grupy Żabka skierowany jest do startupów z szeroko pojętego obszaru foodtech, czyli takich, które tworzą rozwiązania technologiczne odpowiadające na problemy i wyzwania związane z żywieniem. Chodzi między innymi o nowe produkty spożywcze, alternatywne źródła białka i produkty usprawniające proces recyklingu, np. zużytych opakowań.

W związku z tym Grupa Żabka poszukuje projektów, które wpisują się w poniższych 9 obszarów:

  1. Innowacyjne produkty spożywcze – produkty spożywcze wykorzystujące innowacyjne składniki i źródła białka.
  2. Alternatywne źródła białka – zamienniki roślinne, białka pochodzące z fermentacji, mikroorganizmów i insektów.
  3. Lab-grown meat – mięso in vitro, mięso hodowane, mięso wolne od okrucieństwa, inżynieria tkanek.
  4. Żywność funkcjonalna – produkty wzbogacone o innowacyjne, funkcjonalne składniki.
  5. Opakowania – rozwiązania wspierające recykling i wielorazowość, opakowania inteligentne i ekologiczne.
  6. Zarządzenie marnotrawstwem żywności – zarządzanie i przetwarzanie odpadów, monitorowanie terminów przydatności.
  7. Technologie przetwarzania żywności – innowacyjne rozwiązania technologiczne w przetwarzaniu żywności.
  8. Produkcja żywności – innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji żywności.
  9. Aplikacje konsumenckie – aplikacje modyfikujące sposób interakcji konsumentów z branżą spożywczą.

Jeśli o Tobie mowa, zgłoś się, korzystając z formularza dostępnego na stronie programu akceleracyjnego Foodtech Lab. Czas na zgłoszenie masz do 30 listopada.

Dlaczego warto wziąć udział w Foodtech Lab?

Przede wszystkim ze względu na możliwość rozwoju swojego projektu. W trakcie akceleracji uczestnicy będą pracować nad własnymi rozwiązaniami we współpracy z ekspertami Grupy Żabka. W efekcie skorzystają z możliwości przetestowania własnych produktów, a także zyskają dostęp do zasobów oferowanych przez z jedną z największych sieci sklepów modern convenience w Polsce.

Uczestnictwo w Foodtech Lab to również okazja do networkingu i nawiązania wartościowych partnerstw biznesowych. Podczas akceleracji startupy będą miały okazję zaprezentować swoje pomysły ekspertom z Grupy Żabka i przeprowadzić pilotaż swoich rozwiązań. A gdy ten przebiegnie pomyślnie, nawiązać współpracę z organizatorem programu akceleracji, a nawet pozyskać wsparcie finansowe na dalszy rozwój.

Więcej informacji o Foodtech Lab

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Foodtech Lab, odwiedź stronę programu, gdzie znajdziesz między innymi harmonogram, wedle którego będzie przebiegać akceleracja oraz przydatne informacje na temat samej Grupy Żabka. Na stronie znajdziesz również formularz zgłoszeniowy. Zgłoś się – czas masz do 30 listopada.

 

Artykuł powstał we współpracy z Grupą Żabka