Implant mniejszy niż ziarenko ryżu
Bloomberg podaje, że nowopowstała firma będzie zajmować się opracowaniem bioelektronicznych leków. Docelowo Galvani Bioelectronics ma stworzyć implant, który będzie nie większy niż ziarenko ryżu, a po wszczepieniu w organizm pacjenta będzie modyfikować i regulować impulsy nerwowe w jego ciele. Urządzenie ma pomagać w leczeniu osób cierpiących na choroby przewlekłe i stany zapalne.
W pierwszej fazie projektu naukowcy skupią się na opracowaniu medykamentów przeciwko zaburzeniom metabolicznym i endokrynologicznym. Przedstawiciele spółki wierzą również, że leczenie bioelektroniczne może być skuteczne w przypadku cukrzycy, zapalenia stawów i astmy. Według niech leki przeciw tym schorzeniom powinny powstać w ciągu dziesięciu lat.
715 mln dolarów na rozwój
Zaś w ciągu siedmiu lat oba przedsiębiorstwa, GlaxoSmithKline i Verily Life Sciences, mają wpompować we wspólny projekt łącznie 715 milionów dolarów. Warunek jest jeden: badania przybliżające ich do stworzenia bioelektronicznego implantu muszą przynosić rezultaty. Nowopowstałą firmą zarządzać będzie Kris Famm, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju i badań bioelektroniki w GSK.
Łącznie zespół Galvani Bioelectronics ma składać się z trzydziestu osób, głównie naukowców i inżynierów. 55 procent udziałów przedsiębiorstwa należeć ma do GlaxoSmithKline, a pozostałe do spółki, której właścicielem jest Alphabet. Do tej pory Verily Life Sciences rozwijało kilka medycznych projektów. Wśród nich jest soczewka kontaktowa dla diabetyków.
Bill Gates inwestuje w odnawialne źródła energii
W ostatnim czasie partnerstwo zawarło kilku innych gigantów technologicznych. Przykładem jest współpraca między Facebookiem i Microsoftem. Oba koncerny planują położyć na dnia Atlantyku długi na 6 tys. kilometrów światłowód, którym popłynie internet ze stanu Wirginia do hiszpańskiego miasta Bilbao. Zaś pod koniec 2015 roku Bill Gates wraz z kilkoma innymi miliarderami założył Breakthrough Energy Coalition. Jest to organizacja, która będzie inwestować w odnawialne źródła energii.