HackIT 4.0: w Kijowie powstaje Centrum bezpieczeństwa teleinformatycznego Europy Wschodniej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W dniach 8–11 października w Kijowie odbędzie się międzynarodowe forum ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego HackIT 4.0. Topowi eksperci z tej branży wymienią się doświadczeniami, z kolei najlepsi biali hakerzy wystartują w zawodach w zakresie wykrywania wad systemowych.

W tym roku tematem przewodnim forum HackIT po raz czwarty będzie Exploit Blockchain, wykorzystanie technologii blockchain w sferze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wydarzenie przyciąga najlepszych białych hakerów z całego świata, specjalistów ds. blockchain, liderów i ekspertów ze sfery aktywistów internetowych i przedsiębiorców branży IT.

Uczestnicy forum poznają, w jaki sposób zabezpieczyć biznes przed atakami hakerów, jakie są stosowane praktyczne nawyki, nawiążą nowe znajomości w gronie białych hakerzy oraz przyłączą się do unikalnej wspólnoty.

Programy i prelegenci

Na program forum składa się kilka bloków: zawody hakerów, tournée do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej oraz dwudniowa konferencja.

W pierwszym dniu, 8 października obędą się treningi i Maraton Bug Bounty (zawody białych hakerów) w trybie offline. Uczestnicy otrzymają dostęp do produktów partnerów forum oraz będą je testować pod względem wad.

Dzień drugi, 9 października zostanie poświęcony wymianie poglądów i sieciom komputerowym. Podczas tournée do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej uczestnicy wojażu zapoznają się ze sobą i nawiążą kontakty. Udział w forum jest szansą przyłączenia się do elitarnej społeczności hakerów. Wycieczka zorganizowana jest w celu przypomnienia sobie o odpowiedzialności, którą ludzkość ponosi za własne wynalazki i o ewentualnych możliwościach prewencji atak teleinformatycznych, które zdolne są doprowadzić do klęski narodowej.

W dniach 10 i 11 października odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa teleinformatycznego. Prelekcje wygłosi ponad 30 prelegentów z Ukrainy, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Chin, Turcji, Rumunii i innych krajów. HackIT przyciąga najbardziej znanych ekspertów z całego światu, w celu omówienia zagadnień bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz przekazania bezcennej wiedzy menedżerom TI IT i fachowcom ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego. Na liście prelegentów  znaleźli się:

  • Moxie Marlinspike — założyciel najbardziej bezpiecznego załącznika Signal, eks-menedżer zespołu ds. bezpieczeństwa Twitter;
  • Michael Szlon fon Benewitz — ekspert ds. nauk komputerowych, założyciel zespołu Monero Hardware;
  • Brajan Gorenc — dyrektor Trend Micro Zero Day Initiative;
  • Ibrahim Herasy — starszy konsultant ds. bezpieczeństwa Deloitte;
  • Piter Todd — konsultant ds. stosowanej kryptografii, autor Bitcoin Core.

Maraton Bug Bounty Hacken Cup

W dniu 8 października biali hakerzy wezmą udział w zawodach w zakresie wykrycia wad systemowych i produktów TI podczas Maratonu Bug Bounty Hacken Cup. Testować będą wybrane strony internetowe, serwisy płatnicze, załączniki komórkowe partnerów forum. Najlepsi hakerzy otrzymają nagrodę pieniężną i inne wartościowe prezenty.

Maraton i forum sprzyjają kształtowaniu się nowego Centrum Bezpieczeństwa Teleinformatycznego na terenie Europy Wschodniej — właśnie w Kijowie. O ile pragniesz zostać częścią tego Centrum, zapraszamy do udziału w Forum HackIT 4.0.

HackIT — to największe forum Europy Wschodniej poświęcone sprawom bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wydarzenie organizowane jest od 2015 roku. Pierwsze trzy eventy odbyły się w Charkowie, z kolei w 2018 roku HackIT wszedł na nowy poziom i po raz pierwszy odbędzie się w Kijowie. W tym roku głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Firma Hacken.