Jedna trzecia społeczeństwa ma problemy ze zdrowiem psychicznym, ale ponad połowa z nich nie szuka pomocy
– Nieustannie pracujemy nad tym, by rozszerzyć korzyści płynące z terapii online, tak by stała się ona bardziej dostępna dla większej liczby osób. Pomoc powinna docierać do nich tak szybko, jak to możliwe, z zacisza własnego domu, najlepiej w ciągu kilku minut. Dzięki nowo pozyskanej inwestycji możemy zbliżyć się o krok do realizacji naszej wizji. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że inwestorzy coraz częściej wspierają sensowne projekty, które nie tylko tworzą wartość finansową, ale także mają wpływ na społeczeństwo – mówi Roman Zámečník, jeden ze współzałożycieli Hedepy.
Szybkie wzrosty
Hedepy posiada ponad 40% udziałów w rynku w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Działa również we Włoszech i w Polsce. W obecnej rundzie inwestycyjnej wartość startupu przekroczyła kilka milionów euro. Platforma rozwija się obecnie w tempie 30% z miesiąca na miesiąc, a liczba sesji wzrosła z 700 do ponad 3000 miesięcznie w ciągu ostatniego roku. W niedalekiej przyszłości będzie już oferować pomoc psychologiczną w ośmiu krajach europejskich, dzięki zespołowi ponad 250 terapeutów, pracujących na co dzień w 9 językach.
Pierwotny plan zakładał rozszerzenie usług na Grecję i Węgry, ale biorąc pod uwagę obecne wydarzenia w Ukrainie, założyciele postanowili pomóc również tam. – Razem z Hedepy w Ukrainie tworzymy też fundację, dzięki której będziemy zbierać środki na pomoc dla tych, których nie stać na sesje z terapeutą. Z czasem rozszerzymy tę pomoc nie tylko na osoby dotknięte wojną, ale na potrzebujących we wszystkich krajach, w których działamy – wyjaśnia Lukáš Krčil, CEO Hedepy.
Terapia dla firm
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również terapia dla firm, która obecnie stanowi ponad 15% wszystkich sesji w Hedepy. – Naszym celem jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości opieki w zakresie zdrowia psychicznego milionom ludzi w całej Europie, dlatego sensowne jest, abyśmy skupili się także na współpracy z partnerami, takimi jak firmy ubezpieczeniowe i pracodawcy, aby umożliwić dostęp do psychoterapii osobom, które obecnie nie mogą sobie na nią pozwolić.
Współpraca z funduszami
– Zdecydowaliśmy się wesprzeć rozwój Hedepy, ponieważ widzimy, jak ważna jest terapia online i opieka nad zdrowiem psychicznym. Zmieniają one świat na lepsze. Doskonale pasujemy do zespołu założycielskiego i jesteśmy przekonani, że Hedepy stanie się silnym graczem w Europie – mówi Jan Stanek, Partner Założyciel Purple Ventures.
Wybierając fundusze venture capital, partnerzy Hedepy kierowali się przede wszystkim tym, że oni i inwestorzy mieli podobny punkt widzenia. – Jednocześnie staraliśmy się połączyć fundusze, które mają udokumentowane osiągnięcia w rundach inwestycyjnych serii A, z tymi, które już inwestowały w tym segmencie na Zachodzie i dzięki temu mogą przekazać nam istotne informacje zwrotne – podsumowuje Lukáš Krčil.